Mājas mīluļi, Meklē mājas

Izsisti zobi, salauztas visas ķepas – Ropažu novadā dzērāja izmet savu suni no balkona

Foto-press.lv

Prātam neaptverama un nedzirdēta cietsirdība pret dzīvnieciņu ir notikusi Ropažu novadā. Kā ziņo aculieciniece, cietusi ir toiterjera sunīte jau gados, kuru padzīvojusi un alkoholu mīloša saimniece kārtējā plosta laikā vienkārši izmetusi pa logu.

Sunītim dzīve pie agresīvās kundzītes nebija viegla. Kaimiņi bieži dzirdēja, kā suns nevis kauc, bet burtiski kliedz no sāpēm (laikam tika sists), vairākas diennaktis pēc kārtas klīda apkārt ap māju, jo iekšā netika laists.

Taču tas, kas notika Līgo svētku priekšvakarā, neierakstās nekādās saprāta paliekās. Kaimiņi atrada mazo nabaga sunīti, kurš sver apmēram divus kilogramus, šoka stāvoklī zem 2. stāva balkona. Sunīti ietina dvielī un aiznesa atpakaļ “saimniecei”, kura nometa dzīvnieciņu uz balkona, lai tas tur nobeigtos.

Šo sāpju mocīto kliegšanu nespēja izturēt kāda sieviete vārdā Nadežda. Viņa devās pie agresīvās saimnieces un pierunāja atdot viņai sasisto sunīti. Veča ar prieku piekritusi, lai tikai viņas acis “vairs neredzētu to lopu”.

Nadežda aizveda toiterjeru uz veterināro klīniku “Kavet”, kur pārbaudēs tika konstatēts, ka suns ir kritis no liela augstuma (2.stāvs), ir lauztas visas četras ķepas, vienai pat kauls bija iznācis uz āru. Vienai kājiņai locītava bija izsista uz otru pusi. Izsisti visi priekšzobi. Kā sunīša sirds izturēja šīs neciešamās sāpes, nav prātam aptverams. Dzīvnieks tika žigli operēts un tagad atrodas intensīvajā terapijā. Stāvoklis ir smags, taču stabils. Pati jau ēd un pat luncina astīti, kad viņai pienāk klāt.

Nadežda ir nolēmusi sunīti paturēt sev, cītīgi apmeklē mazo slimnieku klīnikā, tur klēpī un midzina, kas sunītim ļoti patīk. Šobrīd kucītei tiek špricētas divas antibiotikas un divas pretsāpju potes dienā.

Visi komentāros ir pārliecināti, ka šāds notikums nevar palikt nesodīts. Tāpēc ropažnieki vērsās informācijas līdzekļos, lai tiktu sadzirdēti un tiesībsargājošās iestādes attiecīgi rīkotos.

44 Komentāri

 1. Es nevaru saprast kapēc to visu ātrak nevareja uzsakt pret agresīvo saimnieci ,kur tad visi bija tie majas iedzivotāji ,kad dzirdēja ka sunits tika sists .Un tai saimniecei vis vel naks atpakal ar dubult spēku .

 2. Neesmu sadists, nevienam nevēlu ļaunu, bet…. Tā ir Neiedomājama cietsirdība pret savu draudziņu – sunīti! Bijušai saimniecei vajadzētu visu to, ko nodarījusi sunītim, kā “dieva sodību” saņemt atpakaļ – izsist zobus – palikt bez zobiem, izmest pa logu, salauzt rokas, kājas un atstāt bez palīdzības… .

 3. Tā nav saimniece,bet gan monstrs. Jau tagad nelabie spēki šo sieveli ir pārņēmuši (alkohols un agresivitāte). Pēc nāves elle nodrošināta. Ļoti,ļoti gribētos, lai viņa saņem laicīgo sodu. Jā, kaimiņi varēja ziņot ātrāk, ka sunītis tiek mocīts. tikai-kam? Manā pagastā pašvaldības policija tikai apsargā miskastes, lai kāds nepiederošs (pēc viņu uzskatiem) neiemet kādu paceltu papīru. Bet neredz, ka ir lupatu tirgotājas bez kases aparāta, ka piesiets suns atrodas dubļos un pusbadā (turpat centrā), utt.

  1. Tieši tā!
   Var jau ziņot, bet tāpat nekādus mērus nepieņems plus vēl dzērāja sados pa galvu sūdzētājam.
   PALDIES LABAJAI SIEVIETEI, KURA IZKAULĒJA SUNĪTI! LAI VIŅIEM LABA DZĪVE ABIEM! BEIDZOT SUNĪTE IZJUTĪS MĪLESTĪBU UN GĀDĪBU. LAI DIEVS SARGĀ LABO SIEVIETI NADEŽDU!

 4. Krimināllikuma 230.pants Cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem
  Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, kuras rezultāta tie gājuši bojā vai sakropļoti, vai par dzīvnieku spīdzināšanu —
  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.
  Un ja to jau redzēja kaimiņi, kāpēc tas netika ziņots Dzivnieku aizsardzībai??? Kāpēc mēs vienmēr nonākam līdz tam , kad kāds tiek upurēts, lai kāds kaut ko saprastu….

 5. Man kaimiņos dzīvo divi izglītoti cilvēki ar bērniem. Vīrs spēka gados uzskata par savu pienākumu suni”mocīt” ar dažādiem paņēmieniem: spert ar kājām, žņaugt ar kakla siksnu, pacelt gaisā aiz ausīm utt. Zina visi kaimiņi, bet ziņot neuzdrošinās neviens. Kas mainīsies pēc ziņošanas, nekas, jo ģimenes galva strādā vienā no pašvaldības iestādēm, kur viens otru piesedz. Cietējs būs ne tikai dzīvnieks, bet arī ”ziņotājs”.

  1. Vai esi mēģinājis kādam ziņot? Vai arī drosme pietiek tikai anonīmi komentārus rakstīt?! Kamēr būs tādi cilvēki kā Tu, tikmēr nekas arī nemainīsies! Šitā d…par ”ietekmīgiem” cilvēkiem no kuriem visiem bail ir pieriebusies. Beigās izrādās ka tas ”ietekmīgais” ir sīks knariņš un neko ietekmēt nevar. Bet visiem redz bail un tāpēc klusē. Parasti šādi kretīni nemaz neko nevar ietekmēt. Tāpēc arī ņirgājas par vājako.

  2. Nu galvenais, lai Jums laba dzīve un salds miegs, zinot, kas notiek aiz sienas. Un kad Jums, kas notiks, lai neviens neziņotu un Jūs mocītos.

  3. Nepiekrītu, ir jāiestājas pret tādiem cietsirdīgiem cilvēkiem, Tāpēc arī mūsu valstī ir tik slikti, ka visi klusējam. Ja runās un iestāsies par taisnību visi, tad arī kas mainīsies.Novēlu sunītim izveseļoties un sava mūža pēdējos gadus nodzīvot mīlestībā.
   Man pašai ir sunītis no patversmes un zinu cik viņam grūti gājis un nu ju 10 gadus sniedzu viņam mīlestību.

  4. tak ejat nu jūs vienreiz galīgi di…t ar saviem aizdevumiem! ko lienat iekšā visās tēmās!
   asaras birst lasot, bet jūs tik ļerinat par savu naudu!

 6. tomer ,tadus civekus jasoda-ja grib var atrast iespejuMan kaimiņos dzīvo divi izglītoti cilvēki ar bērniem. Vīrs spēka gados uzskata par savu pienākumu suni”mocīt” ar dažādiem paņēmieniem: spert ar kājām, žņaugt ar kakla siksnu, pacelt gaisā aiz ausīm utt. Zina visi kaimiņi, bet ziņot neuzdrošinās neviens. Kas mainīsies pēc ziņošanas, nekas, jo ģimenes galva strādā vienā no pašvaldības iestādēm, kur viens otru piesedz. Cietējs būs ne tikai dzīvnieks, bet arī ”ziņotājs”.

  1. IZGLĪTOTI???? KAS
   TUMSOŅI ar diplomiem varbūt, bet ne izglītoti.
   Ziņojiet ne vietējai varai, bet tālāk un tur, kur var palikt anonīms. Slepus nofilmējiet pierādījumus. Ir visādas iespējas. Es ietu līdz pat prezidentam, goda vārds! KAS JŪS ARĪ PAR CILVĒKIEM, ka nevarat izdomāt!!!
   To, ka bail no briesmoņa – saprotu. Bet, ka spējat ar to sadzīvot – nekad nesapratīšu!!! LĪDZVAINĪGI!
   Ceru, ka bērni viņu kādreiz pašu pārmācīs, kad būs lieli.

 7. JĀSODA PA PILNU PROGRAMMU, UN TĀS VARONES VĀRDU UN UZVĀRDU LŪDZU PUBLICĒJIET.ES PERSONIGI AIZBRAUKŠU UZ ROPAZIEM UN TAD BŪS DOTS DEVĒJAM ATDODAS.

 8. Es gan esmu sadiste un novēlu tai mātītei visu to ļaunāko! No sirds novēlu! Ļoti gaidu, kad sāks publicēt šādu personu vārdus. Vismaz komentos.

 9. Kā jau pieņemts mūsu valstī un sabiedrībā,kamēr nenotiek ļaunākais vispār nekas nenotiek.Es tādu kaimiņieni sauktu pie kriminālatbildības par līdzdalību.Un kas būs ar suņa saimnieci?Atkal kārtējais nekas?Tāpat kā ar bomžiem transportā,no viņiem soda naudu neņem jo nav ko ņemt liek izkāpt.CIETUMA TO DZĒRAJU KURVU.

 10. Man šķiet,ka tie “saimnieces” kaimiņi ir līdzvainīgi. Ja visu laiku nereaģēja uz to,ka suns regulāri tiek mocīts,bet viņi tikai nošausminās un viss. Nav svarīgi cik gadu ir tai “saimniecei” (facebook lasīju,ka padaudz),sods par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku viņai ir jāsaņem.

 11. Vai kāds par šo gadījumu ir iesniedzis reālu sūdzību – kaimiņi, jaunā saimniece, ārsts, dzīvnieku aizstāvju organizācijas? Publicēt avīzē un facebook ir īslaicīgs un tukšs bļāviens gaisā. Pavaimanās un aizmirsīs. Jābūt reālai un likumīgai reakcijai un noziedzīgu nodarījumu. Un tad publicēt avīzē, ka sods ir piemērots.

 12. Es arī novēlu no visas sirds ,tai smirdīgajai ļurbai,lai pienāk brīdis palikt bez zobiem,salauztām kājām un izkrist no otrā stāva…..

 13. Все что произошло – ужасно! Но это уже случилось и, к сожалению, происходит рядом с нами. Сейчас нужна помощь. У меня тоже есть любимица – немецкая овчарка, и мне приходилось обращаться в клинику КАВЕТ даже ночью – замечательные врачи и все работники клиники. Спасибо за сердечность Надежде и прошу связаться со мной – лекарства (системы, уколы и прочее) – очень не дешево. Спасибо Вам и здоровья.

 14. Ak šausmas, nabaga suņuks, kas viņam tik nav bijis jāpiedzīvo…:( Tā saucamā saimniece ir vienkārši necilvēks!!! Pretīgi dzīvot ar tādiem ļaudīm uz vienas zemes! Nu kāpēc ir jāņem suns, ja viņu nemīl!?!

 15. Nu , ja kādam būtu toys tad zinātu ka retajam ir piilns zobu komlekts, jo ja saimnieks katru dienu neizbirstē zobus tie iekaist un izkrīt dabiskā veidā. Un reti kurš saimnieks to dara katru dienu, blondīnes reizi 3 mēnešos ness pie veta un tur ar pilnu midzināšanu tos zobus notīra(bet nu saprotie ja kādam bijusi operācija tad ziniet kādu iespaidu miega pote atstāj uz zobiem) un beigās vets pats tos izrauj. Tā, ka par zobiem varētu būt pārsīlēts! Par regulāru klopi, arī nu tur viens pliķis un tas pusotrs kg momentā pielīmējas pie pretājās sienas. Tā ka arī ar baltiem diegiem šūts. Nu bet kāmdēļ no balkona nolidoja vot tas ir cits jautājums kurš ir jārisina. P.S. Cien Nadeža lai kārtīgi apdomā suņa adopcijas priekus jo suņa turēšana principā ir dārga un ja plāno katru gadu kļančīt ziedojumus sava suņa potēm, barībai, aksesuāriem utt tad labāk lai no sava nodoma atsakās, bet ja apņēmusies adoptēt tad nu lai dakterē vien par savu naudu. Toy kucēns maksā diezgan dārgi. Kā arī sodu par savlaicīgu neziņošanu jau pašā sākumā, kamēr sunim vēl netika nodarīti miesas kaitējumi.

  1. OOO! JUS TAD AIZSTAVAT -SO BRIESMONI -DZERAJU ? UN VISU TIK LABI ZINAT -!IZLASAT LABAK RAKSTU , KO NADEZDA RAKSTA –NAV NE VARDA , KA VINA LUGTU ZIEDOJUMUS SUNISA ARSTESANAI—!

 16. es gribu dzirdet ,kas notiks ar to briesmoni itka saimnieci,reali jaliek cietuma,vienreiz jasak rikoties varbut tad kaut nedaudz samazinasies tadu riebeklu daudzums,

 17. Cerams, ka sieviete par nežēlību maku pavērs plaši. Polšam varbūt nesanāks, būs par ko padomāt.
  Kas attiecas uz rakstu, tā kā derētu nedaudz ieturēt profesionālāku stilu, izvairīties no personīgā viedokļa un tik daudz deminutīviem. Labi, ka šāds raksts vispār ir, bet šķiet, ka to rakstijusi 17 gadus veca skolniece, kura ir emociju pārņemta.

  1. Šādi raksti jāraksta emocionāli. Jo daļa sabiedrības ir tik vienaldzīga pret dzīvnieku ciešanām, ka tikai tā varbūt var nedaudz atdzīvināt. Tava gudrā spriedelēšana te nevietā!

 18. Sieviete Nadežda, kas izglābusi dzīvnieciņu un nolēmusi to paturēt sev – ar cieņu paklanos jūsu priekšā. Esmu saimiece četriem ķepaņiem, visus no sirds mīlu un rūpējos! Šo lasīju ar asarām acīs….Tas ir prātam neaptverami, cik cietsirdīgi mēdz būt cilvēki… Pēc iespējas ātrāku izveseļošanos ķepainim!

 19. Domāju,ka ,,saimniecei,,Tamārai (pumpalu tirgotājai),būtu jāpiespiež nomaksāt visus izdevumus,kas saistīti ar suņuka ārstēšanu!!!

 20. tādu netrūkst. Noteikti dzīvnieku mocītājiem tas prieks ietu secen, ja cilvēki domātu ar galvu. Bet nedomā. Apmēram tā-ne mana cūka ne mana druva. Labi, ka ir tādi cilvēki kā Nadežda. Paskaties uz vēlēšanām-vairums sēž nozombēti mājās un ar savu sēdēšanu balso par bijušajiem. Tie paši arī neliekas ne zinis par suņa mocītājiem. Tādi vairākums. Dioemžēl.

Pievienot komentāru