Praktiski
Dārzs

Iznākusi interesanta, pamācoša un ļoti noderīga grāmata katram dārzniekam “Siltumnīcas”0

Tomātu stādiņus siltumnīcā stādot guļus (kā to iesaka vecas padomu grāmatas), tiek krietni aizkavēta raža.
Ja stādam ir trūcis ūdens, tad gurķiem veidojas tukši vidi un marinējot tie kļūst mīksti.
Pirmos ziedus gurķa stādam nedrīkst atstāt, jo vēlāk būs maza raža.

Tie ir tikai daži no ļoti daudzajiem un vērtīgajiem padomiem, kuri ir apkopoti fantastiski krāšņajā un katram dārzkopim ļoti noderīgajā grāmatā “Siltumnīcas”. Šī grāmata, ko laidusi klajā izdevniecība “Latvijas Mediji” un kuru radījušas dārzkopības ekspertes – dārzeņkopības speciāliste MĀRĪTE GAILĪTE un žurnāla “Praktiskais Latvietis” žurnāliste ILONA KLOVĀNE –, atbild uz vairākiem būtiskiem jautājumiem, ko agri vai vēlu vēlas zināt katrs mazdārziņa īpašnieks.

Sākumā katram ir kārtīgi jāizdomā, vai tiešām siltumnīca ir nepieciešama, ko tajā audzēs, kur tieši tā atradīsies, vai spēs augiem nodrošināt visu nepieciešamo, lai raža patiesi priecētu.

Grāmatā ir aprakstīts un parādīts, kur labāk izvietot siltumnīcu, kā aprēķināt siltumnīcas izmēru, kādu konstrukciju izvēlēties.

Siltumnīcā var audzēt ne tikai tomātus un gurķus. Ko vēl? Patiesi daudz ko. Siltumnīcā var audzēt brīnumgardas un saldas vīnogas, avenes un zemenes. Ja vilina eksotika – var mēģināt audzēt arbūzus, melones un persikus.

Pieredzējušu dārznieku padomi būs noderīgi ne tikai iesācējiem, bet arī tiem, kas dārzā ir strādājuši, taču nav īsti iedziļinājušies, kā ir pareizi jādara.

Interesanta, pamācoša un ļoti noderīga grāmata katram dārzniekam. Vesels puskilograms vērtīgas informācijas! Grāmatu var iegādāties “Latvijas Mediju” internetveikalā!

LA.lv