Praktiski
Manas tiesības

Izmaiņas adopcijas kārtībā: nevarēs adoptēt bērnu no audžuģimenes0

Foto: Fotolia

Turpmāk ārvalstu adoptētāji vairs nevarēs adoptēt bērnu no audžuģimenes. Tas būs iespējams vienīgi tad, ja viņi būs bērna radinieki.

Šādi ierobežojumi paredzēti Ministru kabineta noteikumos Adopcijas kārtība. Turklāt tagad precizēts, kāda veida dokumenti ārvalsts institūcijai jāiesniedz Labklājības ministrijai, ja kāds ārzemnieks būs nolēmis adoptēt bērnu no Latvijas bērnunama.

“Noteikumi paredz, ka turpmāk adoptētājiem būs obligāti jāapgūst speciāla mācību programma, jo ir konstatēti gadījumi, kad par adoptētāju kļūst personas, kuras emocionāli nav nobriedušas šim solim vai kuru mērķis nav sniegt atbalstu ārpusģimenes aprūpē esošam bērnam,” skaidro Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš. “Tāpat noteikti konkrēti termiņi, kādos būs jāveic atsevišķas darbības adopcijas procesā, to skaitā atbildes sniegšanai par bērna ņemšanu pirmsadopcijas aprūpē un šādas aprūpes nodrošināšanu, kā arī termiņš prasības pieteikuma iesniegšanai tiesā par adopcijas apstiprināšanu, savukārt ārvalstu adoptētājiem būs jāsniedz pēcadopcijas ziņojumi.”

Jaunā adopcijas kārtība arī bāriņtiesām nosaka precīzus adopcijas procesa termiņus (līdz šim tādu nebija). Noteikumos precizētas katras bāriņtiesas funkcijas un izpratne par uzdevumiem attiecībā uz adoptējamo un adoptētāju, kas ļaus samazināt to gadījumu skaitu, kad it kā mākslīgi tiek vilkts garumā bērna adopcijas process. Bāriņtiesām turklāt tiek paplašināts arī iesniedzamais informācijas apjoms par potenciālo adoptētāju.

LA.lv
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Pikantie kabaču salāti
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Bērtuļa dienas gadatirgu kalendārs visā Latvijā 24. – 25. augustā
1 diena
PL
Praktiskais Latvietis
Praktiski
Kā tīrīt mīkstās mēbeles – no košļenēm, traipiem un smakām
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Spēcīgām emocijām pildīts izskan Baltijas ceļa 30. gadadienas koncerts Likteņdārzā
3 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
FOTO: Gar Peipusu pa Sīpolu ceļu. Top jauns pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai
1 stunda
LE
LETA
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš iekļūst Jūrmalas trīs zvaigžņu posma finālā
3 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Kultūra
Vija bija kā lampiņa, uz kuru visi tiecās. Saruna ar Dairu Āboliņu par filmas tapšanu 3
6 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Baznīca vēlas runāt par politiku
1 stunda