Praktiski
Receptes

Izjauktais ābolu pīrāgs ar saldējumu0

Foto-Ilze Pētersone

Gatavo ābolus

6 vidēja izmēra sagrieztus skābenus ābolus katlā aplej ar 400 ml baltvīna, pieber 200 g brūnā cukura, nosedz ar vāku un karsē zemā temperatūrā, līdz cukurs kristalizējies un vīns izvārījies. Noņem no virsmas, lai turpina lēnām gatavoties.

Gatavo karameli

200 g baltā cukura katlā karamelizē (šefpavāre karamelizācijas laikā cukuru maisa, iegūstot elastīgāku masu, ja gatavošanas beigās ir kunkuļi, karameli izkāš caur sietu), pievieno 80 g sviesta un samaisa, 300 g saldā krējuma un masu kādu laiku pavāra, beigās pieber šķipsniņu sāls. Šķidrāka karamele jāvāra īsāku laiku un – otrādi. Var uzglabāt ledusskapī līdz 10 dienām.

Gatavo drumstalas

80 g brūnā cukura, 120 g mandeļu vai kviešu miltu, 80 g sviesta ar rokām samīca neviendabīgā masā, pievieno sarīvētu ½ citrona miziņas, tējkaroti citrona un tējkaroti laima sulas. Liek uz plāts un cep cepeškrāsnī 180°C 8 min.

Pirms deserta pasniegšanas ābolus uzsilda kopā ar karameli, liek traukā, uzber citrona drumstalas un pievieno saldējumu, piemēram, vaniļas–burbona un rotā ar kaltētām rudzupuķēm.

LA.lv