Praktiski
Svētki

Izgaismot un rotāt mājokli Ziemassvētkiem var ar izdomu un ugunsdroši. Ieskaties! 0

Foto – Vivanta Volkova

Tuvojošos Ziemassvētku un gada mijas gaidīšanas laiku ne vienā vien ģimenē aptumšo ugunsnelaime, ko izraisījusi neuzmanīgi novietota svece, nepārdomāti gatavots Adventes vainags vai spuldzīšu virtenes, kuras savu laiku nokalpojušas. LED gaismiņu plašais piedāvājums sniedz ierosmi, lai tās izmantotu ne vien eglīšu rotāšanai visdažādākajās variācijās, bet arī lai veidotu noformējumu kādai sienai, interjera elementam vai telpai kopumā. Tāpat gaismekļus var izmantot fonam vai novietot aiz kāda elementa, tādējādi izceļot tā kontūras, piemēram, no kartona vai plāna finiera izgriezta eglītes figūriņa būs kā dekors un papildu gaismas avots, ja aiz tās “paslēps” spuldzītes.

Ziemassvētku tirdziņi, kas tagad risinās daudzviet, bagātina dāvanu maisu saturu un arī dāvā noderīgas idejas. SIA “Super” lāzergriešanā veido no saplākšņa dažādu figūru un tautisku ornamentu suvenīrus (trauku paliktņus, eglītē vai citviet karināmus rotājumus), ar latviešu spēka zīmēm darināti arī abažūri diodēm virtenē, turklāt tie ir saliekami no atsevišķiem elementiem, kurus var izmantot arī atsevišķi kā dekorācijas vai grāmatzīmes. Zīmola “Your Green Deco” radītāja interjera dizainere Baiba Bogdānova no bērza saplākšņa izgriezusi dekoratīvas telpiski saliekamas eglītes un rotājumus gan ar sniegpārsliņu, gan eņģelīšu, gan citu tēlu siluetiem. Viņa teic, ka lielāko daļu laika aizņem ideju radīšana, maketēšana pie datora, lai pēc tam dotu komandu lāzeraparātam iecerētā suvenīra vai elementa izgriešanai, turklāt rūpīgi jāpārdomā konstrukcija telpiskiem objektiem. Savukārt galdnieks Andrejs Runcs rosina bērnus ne vien spēlēties, bet arī attīstīt prātu un pirkstiņu kustības, karinot figūriņas vai rotājumus īpašā no ozola izzāģētā Ziemassvētku eglītē. Tāpat viņa “Puzzle.lv” stendā, kas t/c “Domina” atvērts kopš augusta, atrodams eglītes siluets, kuru čakli pirkstiņi var piepildīt, caurvijot krāsainas auklas, līdzīgi kā citās attīstošās rotaļlietās.

Ekoloģisku principu ļaudis izdomā interesantas instalācijas “eglīšu” aizstāšanai. Sava veida “gaismas eglīti” var veidot, pietiekami garu spuldzīšu virteni nostiprinot zigzagveidā telpas stūrī. Dizainere Ausma Lukša no jūras apskalotiem zaļiem stikliņiem (pie reizes tiek attīrīta pludmale) izveidojusi eglītes formas naktslampu, kurai ir ļoti romantiska gaisma. Tiesa, šim nolūkam vajadzīgs prāvs stikliņu krājums un pacietība tos ar silikonu rūpīgi salīmēt. Savukārt pavisam vienkāršas gaismas instalācijas redz daudzu veikalu skatlogos – burkā ievietotas svecītes vai LED virtenes.

Autores: Rebeka Rogale, Vivanta Volkova

Galerijas nosaukums
LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Teļa gaļas rulete ar dārzeņiem
20 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Gruboto ar bietēm un kazas sieru
20 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Svētku burkānkūka ar dzērvenēm
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 3
8 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
9 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
6 stundas