Praktiski
Mājas

Izdzēri tēju? Nemet ārā maisiņu! Īsts palīgs saimniecībā0

Foto: Fotolia

Kad omulīgā kompānijā ir padzerta tēja, mēs tējas maisiņu bez sirdsapziņas pārmetumiem izmetam atkritumu tvertnē. Bet nesteigsimies! Šķietami nederīgais tējas maisiņš var izrādīties īsts palīgs dziedniecībā un saimniecībā.

Melnā tēja samazinās acu nogurumu, bet zaļā veicinās rētu sadzīšanu un zilumu izzušanu. Tējas uzlējumu var izmantot kā augu mēslojumu.

Palīgs pret kaitēm
Tējas maisiņš jāizmērcē aukstā ūdenī, un tad to var izmantot kā kompresi acu plakstiņiem. Tas samazinās pietūkumu, apsārtumu. Šai procedūrai lieliski piemērota būs gan zaļā, gan melnā tēja.

Lai atbrīvotos no pārmērīgas svīšanas un ādas kairinājuma padusēs, tējas maisiņu ieteicams izmērcēt siltā ūdenī un tad ar to izslaucīt padušu zonu. Ja iekodis kāds kukainis, uz sūrstošās vietas jāpatur mitrs tējas maisiņš, tas mazinās nepatīkamās sajūtas.

Mēslojums istabas augiem
Lai pagatavotu mēslojumu istabas augiem, ieteicams izvēlēties tējas uzlējumu, kas gatavots no veselām lapām, jo tādā visvairāk būs saglabājušies dažādi komponenti. Atlikums no uzlējuma vispirms jāizžāvē, lai novērstu mušiņu parādīšanos un nekaitētu augu mikroflorai. Nekādā gadījumā augu mēslošanai nevajag izmantot uzlējumu, kur izmantots cukurs, jo, aplaistīti ar šādu uzlējumu, augi var aiziet bojā.

Izmantošana sadzīvē
Lai atbrīvotos no nepatīkama aromāta ledusskapī, tajā jāievieto vairāki tējas maisiņi. Tieši tāpat var rīkoties ar apaviem. Pēc laika nepatīkamais aromāts pazudīs kā nebijis.

Ja rodas grūtības nomazgāt taukainus traukus, iemērciet tos ūdenī un ievietojiet ūdenī arī tējas maisiņu. No rīta nomazgāsiet traukus bez pūlēm. Uz apģērba vai galdauta palikuši traipi no ēdiena vai kafijas? Uzvāriet ūdeni, ielieciet tajā vairākus tējas maisiņus, pavāriet tos 20 minūtes un pēc brīža iemērciet tur sabojāto apģērbu. Pēc kāda laika traips būs izzudis.

LA.lv