Mājas, Remonts un būvniecība

Vai krāsot finierētas ozolkoka durvis?

Foto - LETA

Vai var krāsot finierētas ozolkoka durvis? Pirms gadiem desmit tās izgatavotas Baltkrievijā, bet vairs neiederas interjerā… ILZE

Krāsot var visu, bet ne vienmēr būs kvalitatīvs rezultāts. Tas attiecas arī uz durvīm, kam apdarei izmantots dabiska koka finierējums. Zīmīgi, ka tas neņem pretī pat sedzošo toni, jo rūpnieciski daudz ko izbaudījis, ieskaitot dažādas tonējošās lakas trīs kārtās, kas, piemēram, ozolam ļauj kļūt spīdīgi vai matēti baltam, saglabājot burvīgo rakstu. Ja spītīgi gribas to likvidēt, virsma vispirms jāapstrādā ar smalku smilšpapīru, un tad var klāt kārtu uz kārtas, bet perfekta rezultāta vienalga nebūs, jo īpaši ar otu…

Baltkrievijā ražotas iekšdurvis jau izsenis Latvijā izplata SIA “Iļģuciems”. Uzņēmuma mazumtirdzniecības vadītājs Deniss Peļņa smej, ka viņiem nav tādu durvju, kuras varētu krāsot: ja vecās nepatīk, pērk jaunas! Šī attieksme nav snobiska, drīzāk praktiska, jo cenas tiešām ir demokrātiskas. Vidēji par 110 eiro var tikt pie moderna dizaina un piemērota cēlkoka toņa, tāpēc vai vērts ar krāsu ķēpāties?

Durvju piedāvājums būvmateriālu un citos, arī interneta veikalos ir fantastisks – katrai gaumei un ikvienam maciņam, sākot no dažiem desmitiem un beidzot ar daudziem simtiem eiro. Zemākas cenas dēļ dabisko koksni ražošanā izmanto aizvien mazāk, galvenokārt tikai karkasam. Ekonomiskajā klasē arī zem nažfiniera plānās kārtiņas ir kartona šūnu pildījums, tāpēc šī patiesībā ir vienreiz lietojama prece, kas normālos ekspluatācijas apstākļos tomēr kalpo pietiekami ilgi.

Durvju apdarei izmanto dažādus materiālus. Lamināts jau ir vēsture. Pēdējā alternatīva dabiska koka finierim – poli­propilēna plēve. Priekšrocības: virsma neizbalo saulē, nebaidās no sadzīves ķīmijas un pacieš lieku mitrumu, tātad arī vieglāk kopt. Kopš pagājušā gada maija baltkrievu versijā arī šādas iekšdurvis nopērkamas Latvijas veikalos un modernā dizaina dēļ ir pat ļoti pieprasītas jaunu cilvēku mājokļos.

Pievienot komentāru