Praktiski
Manas tiesības

Iz tiesu dzīves. Jociņi jautrākam vakaram0

Foto-Shutterstock

– Par ko tevi notiesāja?
– Es šāvu zaķus.
– Notiesāja par ko tādu?
– Es strādāju par biļešu kontrolieri…

– Pastāstiet tiesai, kāpēc neglābāt slīkstošo sievu?
– Es nezināju, ka viņa slīkst. Auroja kā parasti.

Tiesnesis jautā lieciniecei: – Cik jums gadu?
Ilgstošā pauze sadusmo tiesnesi: – Ja nekavējoties neatbildēsiet, es lūgšu jūsu vecumu noteikt auditorijai zālē!

– Cietušais, vai jūs atpazīstat personu, kura nozaga jūsu automašīnu?
– Pēc viņa advokāta runas es vairs neesmu pārliecināts, ka man tāda vispār bija.

Tiesnesis apsūdzētajam: – Kāpēc jums nav advokāta? – Visi advokāti atsakās uzņemties šo lietu, tiklīdz saprot, ka es tiešām neesmu paņēmis tos piecus miljonus.

– Vai tiešām jūs tā piekāva vīrs? Viņš taču ir invalīds.
– Tobrīd viņš vēl nebija invalīds.

– Apsūdzētais, jūs esot teicis, ka cietušais ir zaglis. Vai tā ir taisnība?
– Taisnība tā ir, tikai es to neesmu teicis.

***

Jauns krāpniecības veids

Parādījies jauns krāpniecības veids, īpaši izplatīts pie lielveikaliem. Shēma ļoti vienkārša – kad tu ar saviem iepirkumiem dodies pie mašīnas, netālu no tevis grozās divas simpātiskas meitenes. Kad tu nokļūsti līdz savai mašīnas, viņas atrodas turpat netālu, tu saliec visus pirkumus bagāžniekā un iesēdies mašīnā, meitenes pēkšņi sāk spodrināt tava auto priekšējo stiklu. Tu izvelc maku un piedāvā viņām kādu eiro, bet viņas atsakās, toties palūdz, lai tu viņas aizved līdz centram. Tu piekrīti, viena iesēžas tev blakus, bet otra aizmugurē. Negaidīti tā, kas apsēdusies uz priekšējā pasažieru sēdekļa, atpogā tavu bikšu priekšu, noliecas un (nu jūs jau sapratāt)… Tikmēr otra (tā, kas sēž aizmugurē) klusītiņām nozog tavu maku. Esiet uzmanīgi, man šādi nozaga maku pagājušajā nedēļā, vakar, šodien un rīt atkal nozags!

***

Kā tiesiski pareizi runāt

Universitātes tiesību zinātņu fakultātē profesors jautā studentam: – Ja jūs gribat uzcienāt kādu ar apelsīnu, kā jūs to darīsiet? – Es teikšu: “Lūdzu, cienājieties!” – atbild students. Profesors sāk kliegt: – Nē, jūs taču esat jurists! – Labi, – atbild students. – Es teikšu tā: “Ar šo es piedāvāju jums bez viltus, maldības un spaidiem, visas man piederošās tiesības, labumus, priekšrocības un citas intereses pār īpašumu, kurš man pieder uz likumīga pamata, nav pārdots, ieķīlāts vai kā citādi apgrūtināts ar saistībām, parādiem un trešo personu prasībām, tālāk sauktu kā “Apelsīns”, kopā ar visiem tā piederumiem, mizu, mīkstumiem, sulu un sēkliņām, ar tiesībām izspiest sulu, sagriezt, sasaldēt vai kā citādi patērēt, izmantojot jebkādas ierīces un palīglīdzekļus, kādi šobrīd eksistē, kā arī tos, kas tiks izgudroti nākotnē, vai arī bez minēto priekšmetu palīdzības, kā arī tiesības nodot iepriekš minēto īpašumu trešo personu valdījumā vai īpašumā ar visiem īpašuma piederumiem – mizu, mīkstumiem, sulu un sēkliņām, vai arī bez tiem.”

LA.lv