Praktiski
Svētki

Interesantas idejas, kā rotāt māju vienu gadu vecam jubilāram 0

Foto-Shutterstock

Jūsu mazulim aprit viens gadiņš, un tas ir lielisks iemesls to nosvinēt. Svinību iespējas, vēlmes, varēšana atšķiras katrai ģimenei.

Ir vecāki, kuri uzskata, ka tik mazam bērniņam nevajag īpašas svinības, jo mazulis tāpat neko neatcerēsies, bet varbūt vēl tikai satrauksies par kņadu mājā. Ir vecāki, kuri uzskata, ka mazulis ir pelnījis kaut vai nelielas svinības ģimenes lokā ar tuvākajiem radiņiem – vecvecākiem, abu vecāku māsām un brāļiem, krustvecākiem. Tieši tāpat ir vecāki, kuri nespēj iedomāties savam mazulim dzimšanas dienu bez kārtīgām viesībām ar daudz ciemiņiem, daudz dāvanām, kārtīgu lustēšanos. Katrs vecāks izvēlas to, kas šķiet vispiemērotākais tieši savam bērniņam.

Katrā gadījumā, rīkojot viesības, jāatceras, ka vienu gadu vecs bērniņš tomēr neatcerēsies gandrīz neko no savas pirmās dzimšanas dienas. Varbūt tiešām nav vērts pārāk aizrauties ar milzīga banketa rīkošanu?

Kas noteikti iepriecinās mazo jubilāru? Tie ir daudz un krāsaini baloni (lai gan ir bērniņi, kuri no tiem baidās), istabu var izrotāt ar krāsainām virtenēm, galdu dekorēt ar mazajām kinderoliņu rotaļlietiņām. Mazulim var ierīkot kādu stūrīti, kur ieklāj mīkstu sedziņu, saliek viņa mīļākās rotaļlietas, pievienojot arī kādu jaunu.

Tortē nevajadzētu likt sveces, kuras deg ar skaļu troksni vai – vēl trakāk – šauj salūtu, jo mazais var ļoti stipri nobīties. Katrā gadījumā vecākiem šīs lietas ir rūpīgi jāpārdomā, lai bērnam dzimšanas dienas svinības nepārvērstos murgā, no kura pat naktīs jātrūkstas.

Vecāki var izveidot skaistu kolāžu ar sava mazuļa fotogrāfijām un sasniegumiem gada laikā, kas pēc ilgāka laika būs interesants vēsturisks materiāls pašam gaviļniekam. Attēlus var veidot gan vienā lielā bildē, gan izvietot kā dekoratīvu elementu telpā, piemēram, sakārt fotogrāfijas uz auklas.

Piedāvājam nelielu fotoieskatu ideju gūšanai, kā nosvinēt savam mazulim pirmo dzimšanas dienu.

Galerijas nosaukums
LA.lv