Praktiski
Mājas

Iņ un Jaņ enerģija mājoklī: kā to novirzīt savai labklājībai0

Foto: Fotolia

Ideja par vīrišķā (Jaņ) un sievišķā (Iņ) mijiedarbību, par melno un balto, par spēkiem, kas ir tik atšķirīgi un vienlaikus rada brīnišķīgu kopainu, pieder ķīniešiem. Pēc fen šui uzskatiem, mājokļa iekārtojums ietekmē tā iemītnieku pašsajūtu. Ja rodas bieži strīdi ar tuviniekiem vai kādā mājokļa daļā jūtaties saguris un bez spēka, ir vērts pārskatīt mājas iekārtojumu – vai tajā nav izjaukta Iņ un Jaņ harmonija un radusies negatīvā enerģija ša.

Kā pastiprināt Jaņ enerģiju

Ja jūtaties pārāk mierīgs, pasīvs, ir laiks aktivizēt Jaņ enerģiju.

Sienas
Tās jānokrāso gaišos toņos, lieliski derēs baltā un bēšā krāsa. Plakāti, fotogrāfijas palīdzēs piesaistīt Jaņ enerģiju.

Saules krāsa
Tā ir viena no dzīvības enerģijām – ci. No rīta nepieciešams plaši atvērt aizkarus un ielaist dienas gaismu. Dariet to katru rītu, un jūs redzēsiet, kā mājoklis piepildās ar dzīvības enerģiju un jūs kļūstat možāks.

Aizkari
Ja logi ir vērsti uz dienvidu pusi, labāk nevajadzētu izvēlēties tumšus un gaismas necaurlaidīgus aizkarus. Materiālam jābūt vieglam, krāsām – gaišām un mierīgām. Izvēlieties rozā, zilas un zelta nokrāsas, un jūs nekļūdīsieties.

Tekstils
Daudzi izvēlas biezus gultas vai dīvāna pārklājus un spilvendrānas tumšos toņos, cerēdami, ka tādējādi nebūs redzami traipi un tos nāksies retāk mazgāt, taču tā ir vislielākā kļūda. Fen šui uzskata tīrību un spodrību par veiksmes garantu. Mājas uzkopšana un tekstila mazgāšana atbrīvo no uzkrātās negatīvās enerģijas un atbrīvo ceļu, lai mājoklī varētu ieplūst pozitīva enerģija.

Apgaismojums
Daudzi dod priekšroku pieklusinātai gaismai, taču pēc tam žēlojas par miegainību un nevēlēšanos neko darīt. Tas norāda uz Iņ enerģijas pārpilnību. Lai gūtu mundrumu, noteikti ieskrūvējiet visas trūkstošās spuldzītes un iegādājieties galda lampu, tāpat arī pie gultas pielieciet skaistu naktslampiņu.

Skaņas
Lai radītu kustības un dzīvības sajūtu mājoklī, noderēs jebkādas skaņas – tas var būt zvaniņš, pulksteņa tikšķi vai pat maziņš putniņš.

Kā pastiprināt Iņ enerģiju

Ja mājās jūtat nemieru, uztraukumu, nespējat atslābināties, tad, iespējams, Jaņ enerģija ir guvusi virsroku un nepieciešams stiprināt Iņ enerģiju.

Vairāk zilās krāsas
Šī miera un debesu krāsa palīdzēs atgūt iekšējo balansu. Izmantojiet to gan sienu krāsojumā, gan aksesuāru izvēlē.

Mazāk spilgtuma
Ja mēbeļu spilgtā krāsa jūs satrauc un uzbudina, laiks tās pārkrāsot mierīgos toņos. Arī tekstila izvēlē dodiet priekšroku gaišiem toņiem.

Aizkari
Ja koncentrēties darbam un iemigt jums traucē ielas trokšņi, izvēlieties bieza auduma aizkarus, taču, lai harmonizētu stihijas, plānajiem aizkariem jābūt ļoti gaisīgiem.

Klusums
Atvēliet sev laiku pabūt vienatnē un neaizraujieties ar viesu aicināšanu.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Pensijā – tikai 70 gadu vecumā? Klīst tādas runas…
18 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Biešu salāti ar grauzdētām ķirbja sēklām
19 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Dārzeņus ēdam par maz. Vairākas receptes ēdienkartes dažādošanai
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Uz aptieku ne tikai pēc zālēm: aptiekās paplašinās pakalpojumu klāstu
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Baldonē atrod mucas ar aizdomīgu vielu. Teritorija norobežota
1 stunda
Uldis Šmits
Pasaulē
Ievēlēta, bet…
9 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
17 stundas