Praktiski
Mājas

Ievies krāsas savā istabā! Kuru krāsu labāk izvēlēties?0

Publicitātes foto

Iekārtojot mājokli, neapšaubāmi svarīga ir krāsu toņu izvēle – pierādīts, ka krāsas telpā būtiski ietekmē ne tikai mūsu garastāvokli, bet arī darbaspējas un veselību. Lai iekārtotu gaumīgu un harmonisku vidi, ieteicams izvēlēties krāsu toņus, kas atspoguļo jūsu personību, liek justies labi un komfortabli.

Ja košās krāsas šķiet mājoklim par spilgtu, droši izmantojiet tās interjera detaļās, piemēram, gaismas slēdžos un kontaktligzdās. Lai gan bieži vien izvēlamies tos paslēpt aiz mēbelēm vai pieskaņot to krāsu sienu tonim, patiesībā slēdži un kontaktligzdas var kļūt par stilīgu un interesantu akcentu mājoklī!

Izvēlies savu krāsu!
Sarkanā ir intensīva krāsa, kas vairo enerģiju telpā. To ieteicams izvēlēties, iekārtojot viesistabu un ēdamistabu, – sarkans rosina sarunas, satuvina cilvēkus, kā arī rada spēcīgu pirmo iespaidu.

Zilie toņi interjerā palīdz samazināt asinsspiedienu un palēnina sirdsdarbību, tāpēc zilā krāsa tiek uzskatīta par nomierinošu un relaksējošu krāsu. Zilās krāsas elementus ieteicams izvietot guļamistabā un vannasistabā, savukārt, ja ieviesīsiet zilo krāsu virtuvē un ēdamistabā, tā palīdzēs samazināt apetīti.

Dzeltenas krāsas elementiem dodiet priekšroku virtuvē, ēdamistabā un vannasistabā, jo šī krāsa vairo pozitīvo enerģiju un uzlabo garastāvokli. Dzeltenie toņi interjerā radīs svaigu un rotaļīgu noskaņu.

Zaļā krāsa līdzīgi kā zilā ir nomierinoša krāsa – zaļie toņi ir neitrāli, harmoniski, turklāt labvēlīgi ietekmē veselību un interjerā ievieš svaigumu. Dizaina elementi zaļos toņos iederēsies jebkurā telpā mājoklī.

Oranžā ir optimistiska un silta krāsa. Droši vien būsiet ievērojuši, ka oranžos toņus savā interjerā bieži vien izmanto dažādas ēdināšanas iestādes un ne velti – oranžā krāsa pastiprina ēstgribu.

Perfekta saderība
Interjeram iespējams pielāgot ne tikai slēdžu un kontaktligzdu krāsu, bet arī to formu. Moderna dizaina cienītājiem ieteicams izvēlēties konkrētas un asas formas – kvadrātu un taisnstūri, savukārt klasiska mājokļa interjerā teicami iekļausies plūstošas formas ar noapaļotiem stūriem un ietverošu rāmīti.

Svarīgs ir arī izstrādājuma materiāls un tā kvalitāte, kas nosaka produkta kalpošanas ilgumu, kā arī samazina dzirksteļošanas iespēju, radot drošāku vidi mājoklī. Mūsdienās ierastos plastmasa ražojumus papildina nerūsējoša tērauda, alumīnija, misiņa, vara un citi materiāli, turklāt tie tiek papildināti ar stikla, koka, ādas un pat akmens apdarēm. „Kvalitāte slēdzim, kas gatavots no duroplasta, neliks vilties, savukārt slēdzis no termoplasta viegli skrāpēsies un ātri nolietosies,” skaidro JUNG pārstāvniecības Austrumeiropā vadītājs Raimunds Skurdenis. Ja mājās ir bērni vai alerģiski cilvēki, ieteicami ir antibakteriālie slēdži, jo tie novērsīs baktēriju, vīrusu un sēnīšu rašanos un izplatīšanos.

Maciņam draudzīga izvēle
Ja budžets ir ierobežots, taču joprojām vēlaties, lai visi dizaina elementi ir saskaņoti un kopskats ir moderns, apsveriet iespēju akcentēt tikai redzamākos slēdžus un kontaktus. Vietās, kur slēdži un kontakti ir mazāk redzami, piemēram, aiz skapjiem vai zem galda, piemeklējiet vienkāršākus un cenas ziņā draudzīgākus variantus. To ieteicams ņemt vērā arī tad, ja telpās izvietoti daudzi slēdži un kontakti, lai izvairītos no pārsātināta interjera.

LA.lv
ŽD
Žanna Damme
Praktiski
Kārumniekiem: kraukšķīgas vafeles ar maigu pildījumu
6 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Atkal beigta pele uz lieveņa. Kāpēc kaķi nes mājās nomedītos grauzējus un putnus?
6 stundas
IB
Indulis Burka
Praktiski
Piešķir savam mājoklim raksturu ar dekoratīvo apmetumu! Eksperta padomi un ieteikumi
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
“Tā nav ticība, bet apmātība!” Speciālisti par šausmīgo gadījumu Jelgavā, kad mira māte un bērns 1
46 minūtes
LE
LETA
Dabā
Saglabāsies neliels sals: laika prognoze sestdienai
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Pārbaudēs noskaidrots, kas izraisīja bērnu masveida saslimšanu Smiltenē
29 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Jelgavā sāk kriminālprocesu par valsts karoga nomešanu zemē 1
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Dainis Lemešonoks: Nepieciešamība apvienot farmācijas “milžus”. Vai Kariņam būs dūša?
53 minūtes