Praktiski
Mājas

Ienesam telpās vasarīgu noskaņu. Bez lieliem tēriņiem0

Foto: coatchdecor.com

Pirmais vasaras mēnesis jau klāt, bet līdzīgi kā ar sezonas apģērbu, arī telpās vēl valda neliels mikslis no aukstā un siltā laika aksesuāriem. Lūk, dažas idejas, kā ātri un bez lieliem izdevumiem katrā mājokļa telpā ienest vasarīgo elpu.

Guļamistabā

Nu jau naktis ir siltākas, līdz ar to jānomaina siltās segas pret vasaras segām, vēsākai naktij pa rokai atstājot vien kādu papildu pledu.
Nākamais solis – vasarīgāks noskaņojums iegūstams gan ar priecīgāku un krāsaināku gultas pārklāju, gan ar vasarīgu gultasveļu pasteļtoņos un no satīna, kas karstā laikā patīkami atvēsinās.
Lielāks ieguldījums būs vieglāki, gaisīgāki aizkari.
Ja tekstilu nav paredzēts mainīt, var pārvilkt gultas galvgali ar vasarīgi svaigu apdari vai arī izmantot kādu lielformāta fotogrāfiju vai kanvu ar vasaras tematiku.
Patiesībā visus šos aksesuārus var lietot ilgtermiņā, periodiski katrā sezonā nomainot un nemaz neiegādājot jaunus.

Vasaras noskaņa guļamistabā

Virtuvē

Virtuve ir tā telpa, kas pati par sevi sāk izskatīties vasarīgāk, jo tajā parādās aizvien jauni dārzeņi un augļi, kas telpai arī piešķir svaigu noskaņu. Visvienkāršākais veids, kā pamainīt virtuves atnosfēru, ir svaigas, košas ziedu kompozīcijas, garšaugi podiņos un dažādi dārzeņi un augļi, kārtoti lielās bļodās, šķīvjos vai grozos.

Ļoti pamanāmas pārmaiņas rada virtuves priekšauta (sienas panelis starp virsmu un augšējiem skapīšiem) pārvērtības. To var gan pārkrāsot, gan pārflīzēt, gan uzlīmēt jaunas tapetes utt. Līdzīgi darbojas arī apdares maiņa kādai no virtuves fasādēm.

Vienkāršāks un lētāks risinājums ir košs galdauts un pieskaņoti krēslu spilveni.

Vasaras noskaņa virtuvē

Vannasistabā

Visbiežāk, mainoties sezonai, konstatējam, ka dvieļi savu mūžu jau nokalpojuši. Tad ir īstais laiks izvēlēties jaunu ikdienas komplektu citā krāsā. Vasarai būs piemēroti pasteļtoņi vai jūras zili zaļās nokrāsas. Lieliski, ja varam tos papildināt arī ar pieskaņotu paklājiņu.

Ja tekstilu tomēr atstājam iepriekšējo, varam nomainīt, piemēram, dušas aizkarus un ziepju trauciņus – arī tie ienesīs telpā svaigumu. Neticami, bet pat jauns spoguļa rāmis dzeltenā krāsā rada vasarīgu noskaņojumu!

Vasaras noskaņa vannas istabā

Dzīvojamajā istabā

Tradicionāli šajā telpā tiek ieteikts noskaņu variēt ar tekstilu – dīvāna spilveniem, aizkariem, plediem. Tas darbojas jebkurā sezonā – jāizvēlas tikai pareizie toņi. Šeit, līdzīgi kā guļamistabā, sezonālos aksesuārus un tekstilu var mainīt periodiski visa gada garumā. Piemēram, sagatavojot trīs komplektus – pavasarim/vasarai, rudenim un ziemai, un nepērkot tos katru reizi no jauna.

Telpā svaigumu ienesīs arī kupli puķu pušķi un no jauna apkopti un pārstādīti istabaugi.

Lieliski iederēsies arī kāds dekors – glezna, posteris vai foto, kas stāsta par vasaru un atpūtu.

Vasaras noskaņa dzīvojamā istabā
LA.lv