Praktiski
Mājas

Ienes zaļumiņu savā mājoklī! Zaļā krāsa Lieldienu un pavasara noskaņai 16

Publicitātes foto

Kas gan vēl labāk spēj piešķirt telpām pavasara sajūtu kā zaļā krāsa?

Dabā zaļais tonis ir mums visapkārt, turklāt visdažādākajās nokrāsās un niansēs. Diemžēl telpu noformējumā aprobežojamies tikai ar tradicionālajiem toņiem – gaiši, tumši zaļo vai priecīgi salātzaļo. Tomēr tas nav viss – meža tumšā lapotne, tikko izplaukušās bērzu lapiņas, izžuvušas zāles tonis, zilzaļās nokrāsas jūras ūdeņos un vēl, un vēl.
Lai savā mājoklī radītu pavasarim tik nepieciešamo enerģijas pieplūdumu un možumu, droši varam izmantot jebkuru no minētajiem toņiem. Turklāt zaļā krāsa ir visharmoniskākā no visām.

Pēc psihologu domām, zaļais uzlādē, tonizē un nenogurdina. Zaļā krāsa nomierina redzi, bet nemazina koncentrēšanās spējas, tā piesaista uzmanību nesatraucot un iepriecina nepārsātinot. Tā kā zaļā krāsa bieži sastopama dabā, tā cilvēka acij ir ļoti pierasta.  Nereti to uzskata par dabas radītu dabisku fonu citām krāsām. Tāpēc arī telpās zaļais kalpos par lielisku fonu košiem akcentiem.

Arī dizaineri uzskata, ka zaļā krāsa der pilnīgi visām telpām. Galvenais, izvēlēties pareizo nokrāsu un kombinācijas. Ļoti tumšs zaļais apdarē vairāk piemērots sabiedriskām telpām – dzīvojamai videi tas var būt par drūmu, bet vidēji tumši zaļie toņi – olīvu, sūnu zaļais nomierinās un radīs omulīgu atmosfēru arī dzīvojamajās telpās.
Guļamistabai derēs zaļie pasteļtoņi – gaiši un viegli. Dzīvojamajā istabā labi izskatīsies olīvzaļais, pistāciju tonis. Savienojumā ar balto, brūno, smilšu un dzelteno veidosies mierīgi, bet svaigi interjeri. Īpaši labi zaļais izcelsies uz matētām virsmām. Vēsos toņus ieteicams kombinēt ar jūras zilizaļo vai tirkīza zaļo nokrāsu, savukārt siltos toņus – ar salātzaļo.
Salātzaļais piešķirs dzirksti gan bērnistabai, gan virtuvei, gan vispār jebkurai telpai – pavasaris būs ienācis arī mājoklī!
Vienīgā krāsa, kas ar zaļo nedraudzējas, ir violetā. No šādiem salikumiem labāk izvairīties.

Zaļo nokrāsu var izmantot arī mēbeļu apdarē. Piemēram, zaļas fasādes piešķirs virtuves iekārtai svaigumu un lieliski noņems saimnieces nogurumu pēc darba dienas. Salātzaļa virtuves iekārta palīdzēs atbrīvoties arī no pārlieku lielas apetītes.
Koši zaļš dīvāns viesistabā aizstās pat istabaugus – tik svaigs un dekoratīvs tas būs!
Ja tomēr budžets ir ierobežots un šajā pavasarī nav plānots ne remonts, ne mēbeļu nomaiņa, zaļo krāsu telpā var ienest arī ar aksesuāriem, kas neizmaksās tik dārgi, turklāt ar laiku tos viegli nomainīt.
Vieglākais veids – iegādāties zaļus aizkarus un galdautu vai nomainīt lampas abažūru pret gaiši zaļu. Derēs arī koši zaļi spilventiņi uz viesistabas dīvāna, pāris zaļas flīzes un jauna, zaļa servīze virtuvē. Bet priekšnamu, guļamistabu vai bērnistabu lieliski atsvaidzinās zilizaļi paklāji, kārbas un kastes dažādos zaļos toņos.

Lieldienu noskaņai un svētku galdam izmantosim caurspīdīgas zaļas vāzes, gaiši zaļus stikla vai keramikas traukus, plaucētus koku zarus, diedzētu zālīti kombinācijā ar dzeltenu vai baltu galdautu, košām salvetēm un ziedu kompozīcijām. Aicināsim pavasari arī savās mājās!

Galerijas nosaukums
LA.lv