Praktiski
Mājas

Ienes vasaras elpu telpās. 6 padomi, kā to izdarīt ātri un bez liekiem tēriņiem0

Foto-Shutterstock

Vasaras pie mums ir īsas – gaidām visu ziemu, priecājamies par pirmajiem saules stariem un siltumu, bet nemaz nepamanām, kad klāt jau augusta beigas un pirmās salnas. Tāpēc atvaļinājuma laikā svarīgi silto gadalaiku pagarināt un izbaudīt papilnam arī telpās.

Sajust spirgto gaisu, silto sauli un maksimāli ielaist telpās vasarīgo noskaņu palīdzēs neliela dekorāciju un krāsu toņu maiņa mājoklī. Runa nav par remontu vai papildu izdevumiem. Nē, tikai par nelielu svaigu skatījumu uz mēbelēm, aizkariem un citām tekstilijām, dekoriem un augiem. Un tā – būs nepieciešams nesteidzīgs brīdis pārdomām uz balkona vai terases, vai pastaiga svaigā gaisā dārzā, lai saprastu, kas mājoklī šobrīd nav aktuāls, kas rada smagnēju un ziemīgu iespaidu, bet ko vēlētos redzēt un baudīt ik dienas. Pēc tam ķeramies pie darba!

Foto: Shutterstock

1. Smagie dīvānu un krēslu pārklāji aizceļo uz skapja augšējiem plauktiem, to vietā nāk viegli lina, kokvilnas pārklāji vai plāni pledi. Uzkārstie paklāji un ādas arī ir lieki. Ja ļoti gribas, uz grīdas var noklāt lupatu deķīšus, austus celiņus utt.

Foto: Shutterstock

2. Siltie zemes toņi un tumšās nokrāsas lai paliek rudenim, kad vēlamies telpās radīt siltumu un omulību. Tagad priekšroka visiem pasteļtoņiem un priecīgajām, košajām krāsām.

Foto-Shutterstock

3. Biezos aizkarus, īpaši ziemeļu pusē, nomainām ar plāniem, vijīgiem, gaisīgiem audumiem, lai telpās ieplūstu pēc iespējas vairāk gaismas. Saulainajā pusē, ja iespējams, silto toņu aizkarus nomainām pret zilo, zaļo nokrāsu audumiem, jo tie patīkami atsvaidzina karstā dienā un piešķir telpām svaiguma sajūtu.

Foto-Shutterstock

4. Aizkaru, spilvenu, galdautu un virtuves tekstila piederumiem izmantojam audumus ar ziedu rakstiem, augu motīviem, putniem un tauriņiem.

Foto-Shutterstock

5. Vasarā telpu galvenais dekors ir svaigi griezti ziedi un augļi. Ziedus kārtojam ne tikai vāzēs, bet arī neierastākos traukos – augļu traukos, krūzītēs, kannās, terīnēs, mazos spainīšos utt. Veidojam daudzkrāsainus košus vai vienkrāsainus, maigus puķu pušķus, pieskaņojot tos kopīgajai telpas noskaņai.

Foto-Shutterstock

6. Ja iespējams, varam nomainīt arī sīkos dekorus telpās – fotogrāfijas, vāzes, suvenīrus tā, lai vadošā būtu vasaras tēma. Plauktos paslēpjam zvaniņus, mīkstās rotaļlietas, kausus, smagnējus suvenīrus, attēlus ar rudens un ziemas tematiku. Tos nomainām pret baltiem rāmīšiem, gliemežvākiem, fotogrāfijām ar ziediem, dabas motīviem, vasaras ceļojumiem utt.

LA.lv