Praktiski
Receptes

Ieliec vasaru saldētavā! Idejas vērtīgiem krājumiem ledus trauciņos 16

Foto-Shutterstock

Trauciņus, kuros tiek saldēts ūdens limonādei, kokteiļiem, aukstajām zupām, var izmantot, sagatavojot vērtīgus krājumus ziemai. Ledus ir arī efektīvs skaistumkopšanas līdzeklis.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Sasmalcina iecienītos garšaugus – dilles, pētersīļus, timiānu, rozmarīnu, baziliku, majorānu vai citus – un liek ledus trauciņos. Uzlej izkausētu sviestu vai olīveļļu un sasaldē. Garšaugu taukvielu varēs izmantot, uzsildot ēdienu, apcepot dārzeņus vai citus produktus.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Ledus trauciņos liek smalki sagrieztas piparmētru lapiņas, citrona gabaliņus ar visu mizu un uzlej tikko pagatavotu stipru piparmētru tēju. Aromātiskais ledus gabaliņš piešķirs dzērienam vasaras aromātu un garšu.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Veselas ogas liek ledus trauciņos un pārlej ar ūdeni. Oriģinālie ledus gabaliņi atvēsinās limonādi karstajās vasaras dienās.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Mazajos ledus trauciņos ieber rudzupuķu, rožu, kliņģerīšu ziedlapiņas, kumelītes un citus ārstniecības augus. Ledus kubiciņus var likt uz plakstiņiem, lai novērstu uztūkumu.

Lorem ipsum
FOTO: Leta
Lorem ipsum
FOTO: Leta

Ledus trauciņos ielej kafiju, tēju vai šokolādi. Sasaldē un izmanto aukstajiem kokteiļiem. Kafija un šokolāde piestāv dažādiem piena kokteiļiem, tēja – ledus tējām un aukstajiem dzērieniem.

PADOMS

Lai no ledus trauciņiem vieglāk izņemtu sasaldēto, tos pirms sapildīšanas izsmidzina ar augu eļļu.

LA.lv