Praktiski
Rokdarbi

Iekarini eglītē aromātisku rotājumu! Uzzini, kā tādu izveidot 0

Foto – Anda Krauze

Tuvojoties Ziemassvētkiem, gribas egles zarā iekarināt oriģinālu rotājumu vai izdekorēt māju. Tā varētu būt no auduma, kanēļa standziņām un citām garšvielām pagatavota aromātiska eglīte.

Kā tāda top, stāsta SIA “Gadalaiku dekori” īpašniece Ieva Kļave, kura jau labu laiku veido kompozīcijas no dažādiem dabas materiāliem.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Lai taptu eglīte, vajag: maisa audumu, ko var nopirkt celtniecības materiālu veikalos, vai jebkuru citu pablīvu audumu, pakulu auklu (var izmantot arī atlasa vai cita materiāla lentītes), kokvilnas diegu, līmes pistoli, kanēļa standziņas, eglītes pildījumam – sintaponu vai aitas vilnu, smaržīgos piparus, krustnagliņas, kaltētas anīsa zvaigznītes. Ja negribas Ziemassvētkiem raksturīgos aromātus, var izmantot kaltētu lavandu vai piparmētras.

Darba gaita. No auduma piegriež divus 10 cm garus un 5 cm platus trīsstūrīšus. Abas daļas saliek kopā, egles galotnītē ievietojot pakulu auklu. Lai tā turētos stingrāk, galā uzmet mezgliņu un auklu pielīmē pie auduma. Tad sašuj sānu vīles, vienlaikus pāršujot pāri auklai.

Eglīti izvērš uz labo pusi un piepilda ar smaržvielām un sintaponu vai aitas vilnu. Kad pildījums ielikts, centrā ievieto egles kāju – kanēļa standziņas. Tās, tāpat kā pakulu auklu, ar līmes pistoli pielīmē pie auduma, pēc tam ar rokām aizšuj eglītes apakšdaļu. Rotājums gatavs!

LA.lv