Praktiski
Mājas

Idejas svētku galda noformēšanai. Krāšņas un vienkāršas idejas fotogrāfijās0

Publicitātes foto

Kas tie par svētkiem bez ēšanas? Tā pirms ģimenes svinībām reiz izsaucies kāds mazs zēns. Tiešām – mājās svētki bez svinību galda nebūtu īsti svētki, tāpēc laikus jāsagatavojas.

Sezonas aktualitātes

Šogad ļoti aktuāla tendence – spēles ar faktūrām. Galdauti, trauki, salvetes, aksesuāri un dekori tiek komplektēti dažādi – gan ar gludu un spīdīgu, gan ar matētu un reljefu virsmu. Tādējādi galda klājums iegūst vizuāli ļoti izteiksmīgu un skatienu piesaistošu tēlu. Krāsu gamma klasiska – balts, zelts, sudrabs, arī tradicionālie Ziemassvētku toņi – sarkans, zaļš, balts. Ļoti modē papīra dekori – gan ierastā sniegpārsliņu un eglīšu veidā, iekarināmi koka zaros, pie lampas utt., gan kā galda un krēslu noformējums.

Noskaņas veidošana

Ja izvēlēts klasisks galda klājums, derēs porcelāns, balti trauki ar zeltītu maliņu, kristāla glāzes un sudraba vai apsudraboti galda piederumi. Galdautam jāharmonē ar izvēlētajiem traukiem, tas nedrīkst būt par košu. Audums var būt sniegoti balts vai ar zeltītiem ornamentiem. Klasiskā galda klājumā var komplektēt arī divus galdautus – vienu ar ziedu rakstu, bet otru ar ģeometrisku ornamentu.

Saistītie raksti

Romantiska noskaņa vispirms iegūstama ar gaismu – svecēm, kroņlukturiem vai eglīšu virtenēm. Turklāt gaismiņām jābūt daudz un visur – tā, lai galds un telpa ap to laistītos pasakainā mirdzumā. Galvenā tēma šādā noskaņā – augu valsts motīvi. Citos gadalaikos romantiskai noskaņai atbilst ziedu, lapu, taureņu, putnu zīmējumi, bet Ziemassvētku galdam tās būs egļu skujas, čiekuri, mežrozītes, āmuļi, arī sniegpārsliņu un sniegavīru ornamenti. Galvenās krāsas – tradicionāli zaļais, sarkanais, baltais, zeltītais. Trauki var būt gan no stikla, gan no keramikas. Iespējams izmantot arī šķīvjus un galda aksesuārus no koka. Galdauts var būt gan vienkrāsains, gan raibs, gan kā īpaša ziemas ainavas glezna.

Tiem, kam apnikuši visi tradicionālie dekori un kas vēlas askētisku un avangardisku galda klājumu, vēlams ievērot zelta likumu – divkrāsu toņu salikumu. Var izmantot 70% balto, 20% melno, bet atlikušos 10% atvēlam sudraba krāsas aksesuāriem, kas monohromo noskaņu atdzīvinās. Atraktīvākam galda klājumam iespējams izmantot interesantus galdautus ar optisku ilūzijas efektu (spīdīgus vai ar divējādu – spīdīgi / matētu faktūru). Šādam klājumam piestāvēs kvadrātveida formas trauki, interesantas formas glāzes un smagnēji galda piederumi.

LA.lv