Daiļdārzs, Dārzs

Idejas neparastām puķu dobēm, kas neizmaksās dārgi

Publicitātes foto

Pavasarīgais laiks tā vien rosina domas par kaut ko jaunu piemājas dārzā, lauku sētā vai vasarnīcas dārziņā. Gribētos ko svaigu – augus vai dobes, bet īpaši tērēties nav iespēju. Lūk, dažas idejas netradicionālām dobēm, kas dārziņam piešķirs jaunu izskatu, bet neizmaksās dārgi.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

No dažādiem atlikumiem
Ja pavasarī nomainītās riepas savu laiku nokalpojušas, neapgrūtini sevi ar domu, kā tās utilizēt. Labāk nokrāso riepas baltā vai kādā priecīgā tonī un izmanto puķu dobju ierīkošanai. Izskatīsies gana dekoratīvi, ja vēl riepu tonim pieskaņosi atbilstošas krāsas augus vai izkārtosi riepas kā savdabīgu robežu vai figūru.
Arī dēļu atlikumi var kalpot par labu materiālu dobju ierīkošanai. Izveido vēlamā izmēra kasti bez dibena, līdzīgi kā smilšu kasti. Tikai gatavajos kastes apjomos pilda melnzemi, nevis smiltiņas. Dēļus nepieciešams pārklāt ar krāsu vai laku, lai tos nebojātu mitrums un saskare ar zemi. Vislabāk izvēlēties divus vienā – gan aizsargājošu, gan dekoratīvu pārklājumu.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

No koka izstrādājumiem
Pārzāģējot uz pusēm vecu mucu, iegūstam lielu, lēzenu trauku, kurā ērti izveidot nelielu dobi. Līdzīgi var izmantot arī vecu abru vai seklu koka lādi.
Koka paletes pēdējā laikā kļuvušas gana aktuālas. No tām taisa pat mēbeles. Kāpēc gan tajās nevarētu stādīt arī stādiņus?
Ja gribas, lai improvizētās dobes kalpotu ilgāku laiku, arī šos koka izstrādājumus vēlams apstrādāt, lai tie būtu izturīgi pret mitrumu un saskari ar zemi.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Nemet ārā!
Ko tik cilvēki neizdomā! Pat tādos priekšmetos kā tualetes pods un skalojamā kaste zaļo īkšķīšu īpašnieki pamanās kaut ko iesēt un iestādīt. Un aug griezdamies! Turklāt tādu piemājas dobi droši vien apbrīnos katrs ciemiņš…
Varbūt kaut kur vēl mētājas milzīgie maisi, ar kuriem senāk braukts uz leišu tirgu? Tagad tādos vairs nav vajadzības neko stiept, bet dārzā gan tie būs labu labā mājvieta salātiem.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Braucamrīki
Ir jau gan redzēts, ka pie senām lauku mājām puķu kurvjus kārto vecos ratos vai pat karietēs. Kāpēc nepamēģināt kaut ko līdzīgu arī savā dārzā? Nu, ne jau karietē, bet, piemēram, uz vecumvecā riteņa vai ķerrā. Bet tie, kam mājvieta tuvāk ūdeņiem, var ierīkot dobīti arī savu laiku nokalpojušā laivā.

1 komentārs

 1. ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =====

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Pievienot komentāru