Praktiski
Svētki

Idejas lieliskai bērnu ballītei dārzā: ar ko sākt, kā svinēt0

Foto: Fotolia

“Vasarai vārti vaļā,” saka mazais Mikiņš Jūlija Vanaga grāmatā “Mazā Mikiņa lielie darbi”. Vasara ir īstais laiks, lai sarīkotu dzimšanas dienas svinības vai vienkārši bērnu svētkus dārzā.

Ar ko sākt

Bērnu ballītei nav nepieciešamas dārgas dekorācijas vai materiāli. Galvenais ir svētku ideja, kam tiek pakārtota gan pasākuma norise, gan rotājumi, ēdieni un dažreiz arī bērnu apģērbs.

Dārza atmosfēra ir ļoti piemērota, lai raisītu bērnu fantāziju un parastu ciemošanos pārvērstu par piedzīvojumu, jo ārā ir daudz vietas, kur brīvi kustēties, spēlēt spēles un iejusties dažādos pasaku vai multfilmu tēlos.

Tā var būt ballīte uz pirātu kuģa, dzimšanas diena uz neapdzīvotas salas, svētki pasaku mežā u. tml., un atliek vien piemeklēt vajadzīgos dekorus, noformēt galdu un ēdienus, izvēlēties piemērotus traukus, aksesuārus, atbilstošas spēles un izklaides.

Kam jāpievērš uzmanība

Vispirms jānoskaidro, cik liels un kāda vecuma būs bērnu pulciņš. Vieglāk, ja vecuma ziņā nav lielu atšķirību. Izvēlas vietu dārzā, kas ir labi pārredzama un neatrodas pārāk tālu no mājas (labierīcības, ūdens). Ļoti labi, ja izvēlēto platību iespējams norobežot no pārējās teritorijas, jo bērnu svētkos drošība ir pirmais, kam jāpievērš uzmanība. Jāpārliecinās, vai šajā dārza daļā nav asu priekšmetu, bedru, dziļu ūdenstvertņu, piekļuves elektrosadales kastēm u. c. ierīcēm, jāpievērš uzmanība augiem – vai tuvumā nav indīgu vai durstīgu augu.

Rūpējoties par aizsardzību no lapsenēm, der iegādāties lapseņu slazdus, ko iekar koku zaros vai novieto kaut kur patālāk no svinību vietas.

To darbības princips ir gana vienkāršs – slazda tvertnē iepilda cukurūdeni vai kādu citu saldu šķidrumu un uzliek vāciņu – lapsenes pievilina saldā smarža, tās iekļūst slazdā, bet ārā vairs netiek.

Ja laiks ir tveicīgs, jāpadomā arī par aizsegu no saules vai iespēju paslēpties no pēkšņi uznākušas lietusgāzes.

Kas nepieciešams

Jāpiemeklē piemērota izmēra galds un krēsli – tad sēdēšana un piekļuve cienastam ir ērtāka. Improvizētu galda virsmu var uzmeistarot no kopā sastiprinātiem koka dēļiem, ko novieto uz celmiem vai kādas citas līdzenas un drošas pamatnes aptuveni 60 – 65 cm augstumā no zemes (nevis 75 cm kā pieaugušajiem). Svarīgi, lai galds būtu stabils, drošs un nešūpotos. Virsmas izskatam nav lielas nozīmes, jo to iespējams pārklāt ar speciāli svētku tematikai pieskaņotu galdautu, kam stūros pieliek atsvariņus (aizsardzībai pret vēju vai kādu straujāku garāmskrējēju).

Tāpat vajadzīgi bērniem piemēroti un ballītes tematikai atbilstoši galda piederumi – neplīstoši trauki un glāzes košās krāsās vai ar zīmējumiem. Vislabāk derēs biezākas plastmasas trauki, ko iespējams lietot vairākkārt, bet var izmantot arī papīra šķīvjus un glāzes. Tikai tad īpaši jāpadomā par vēja aizsegu, jo vieglie trauki nereti tiek nopūsti no galda…

Kā radīt noskaņu

Atšķirībā no pieaugušajiem bērni pie galda pavada vien neilgu brīdi – pārējā laikā viņi rotaļājas un spēlē spēles. Tāpēc dārza daļā, kur notiek svētki, svarīgi radīt īpašu noskaņu, kas rosina uz aktivitātēm, nevis garlaiko. Tomēr tas nenozīmē, ka jādodas uz veikalu ar sarakstu, lai pirktu lietas un aksesuārus, ko turpmāk diez vai kāds izmantos. Bērnu dārza ballītes rīkošanā labāk iet citu ceļu – apdomāt, kādi aksesuāri ir jau pieejami, ko vēl varētu pielāgot, bet pēc tam izvēlēties bērniem pēc iespējas piemērotu un interesantu tēmu.

Lai radītu noskaņu, var izmantot daudzus saimniecībā esošus priekšmetus vai materiālu pārpalikumus. Galvenais, lai tie ir spilgtās krāsās un neplīstoši.

Piemēram, lakatiņi, šallītes, no auduma, krāsaina papīra vai vaskadrānu pārpalikumiem izgriezti karodziņi, kokteiļu salmiņi, spainīši, salvetes, eglīšu lampiņu virtenes, neliela izmēra bērnu plastmasas rotaļlietas, koši paklājiņi, spilveni, veci aizkari, papīra lampu abažūri un vēl daudzas citas lietas, ko iespējams iekārt koku zaros, piestiprināt pie krustu šķērsu novilktām veļas auklām vai izmantot improvizētu dārza mājiņu, telšu vai paviljona uzsliešanai.

LA.lv