Praktiski
Mājas

Idejas, kā par nelielu naudu un īsā laikā piešķirt telpām pavisam citu izskatu0

Pamatīgs remonts ir pasākums, kam nepieciešams gan iespaidīgs budžets, gan apjomīgs laika periods. Kad šie resursi ir ierobežoti, bet vēlme līdz tuvo svētku sezonai kaut nedaudz uzfrišināt mājokli nedod miera, jāmeklē alternatīvi varianti. Lūk, daži veidi, kā par nelielu naudu un īsā laikā iespējams piešķirt telpām pavisam citu izskatu.

Parasta krāsa var darīt brīnumus
Jau sen tas laiks, kad apdares krāsas žuva dienām ilgi un oda tā, ka visi kaimiņi zināja – blakus notiek remonts. Tagad pieejamas krāsas, ko gatavo pēc citām tehnoloģijām – tās ātri žūst, nemaz nesmird un turklāt nav kaitīgas veselībai. Tā ka nelielus remontdarbus var iecerēt pat tad, ja mājoklī dzīvo uz vietas.

Neticami, kā izmainās telpa, ja vienu sienu, durvis vai pat to daļu nokrāso citā tonī!
Arī tad, ja iespējams iegādāties vien nelielu krāsas bundžiņu un atvēlēt darbam tikai pāris stundu, pat pašu garlaicīgāko interjeru var pārvērst stilīgā telpā, kas priecēs ne vienu vien dienu.
Dažreiz pietiek pat ar kādu nelielu laukumu uz sienas, piemēram, nokrāsot tikai nelielu joslu no vienas sienas līdz otrai vai no sienas līdz griestiem citā krāsā. Interesanti izskatās arī durvis, kas nokrāsotas vien daļēji! Galvenais, izvēlēties dzīvespriecīgu un jau esošajam interjeram piemērotu toni.

Uzmanību grīdai!
Ir kāds sens, labs padoms – ja telpā kaut kas kaitina vai izskatās slikti un to tuvākā laikā nav iespējams izlabot, uzmanība jānovērš uz kaut ko citu. Šim nolūkam labi der dažāda veida un dizaina paklāji. Šajā gadījumā nederēs vienkrāsaini modeļi, paklājs jāizvēlas spilgts, interesants, ar košu zīmējumu, rakstiem – tāds, ko gribas pētīt ilgāk.

Nebaidies griestus nokrāsot citā tonī
Ja gribas kaut ko svaigu, neierastu, bet tā, lai netiktu izjaukta telpas harmonija, noderēs vēl kāds paņēmiens. Akcentējam griestus. To gan vajadzētu darīt tikai tad, ja tie ir ideālā kārtībā, un ņemt vērā dažus vienkāršus likumus.

Ja telpa ir maza, ar zemiem griestiem, derēs visi zilās krāsas toņi – tie griestus it kā paaugstinās. Turpretim tajās telpās, kur griesti ir augsti un gaismas daudz, var spēlēties ar dažādām nokrāsām, piemēram, persiku toni, maigi rozā, zili zaļu, pelēcīgi violetu utt.

Atjaunotas mēbeles
Telpas interjeru veido ne tikai apdare, bet arī detaļas – mēbeles, gaismekļi un aksesuāri. Ja negribas krāsot sienas vai griestus, var mēģināt atjaunot mēbeles. Lai gan jāsaka, ka šis darbiņš ir nedaudz sarežģītāks par vienkāršu plakņu pārkrāsošanu.
Lai pārkrāsotu vecu krēslu, galdu vai kumodi, nevajadzēs īpašas iemaņas. Tikai jānoskaidro pareizā darbu kārtība un jāiegādājas attiecīgie darba piederumi un krāsas. Ja gribas labu rezultātu, nevajadzētu taupīt laiku, lai mēbeli kārtīgi notīrītu un nogruntētu – tad rezultāts būs daudz labāks un kalpos ilgāk.

Savukārt mīksto mēbeļu atjaunošana var prasīt ilgāku laiku un izmaksāt dārgāk (runa nav par mēbeļu pildījuma restaurāciju, tikai par pārvilkšanu). Ja to dara saviem spēkiem, jābūt kaut nelielai pieredzei un zināšanām, kā to pareizi izdarīt. Ja nav pārliecības, ka tas pa spēkam, labāk izmantot profesionālu amatnieku pakalpojumu. Vienkāršāks veids – uzšūt dīvānam vai krēslam nomaināmu pārvalku.

Pēc pārvilkšanas lielākā daļa mēbeļu izskatās gandrīz kā jaunas. Ja turklāt izdevies atrast košas krāsas modīgu audumu, tad mēbele var kļūt pat par interjera galveno akcentu.

Šosezon ļoti aktuāli audumi – samts, velūrs, zamšs košos toņos.

Izmantojam atlikumus
Droši vien lielai daļai no mums mājās glabājas tapešu atlikumi no iepriekšējiem remontiem, kas tā arī netiek izmantoti. Šos atlikumus iespējams izmantot gan kumožu, gan plauktu un skapju atsvaidzināšanai. Īpaši vēl, ja izdodas sakomplektēt krāsainu un gaumīgu kompozīciju.

Fotogrāfijas, posteri un gleznas
Lai nomaskētu uz sienas radušos traipu, plaisu vai pat caurumu, labi noder sienas dekori – gleznas, posteri, fotogrāfijas, kanvas u. tml.
Tomēr nevajadzētu maskēšanai izmantot tikai vienu, nelielu dekoru – tad neviļus tiešām rodas aizdomas, ka vientuļā bilde kaut ko slēpj. Labāk veidot attēlu kompozīcijas vai izmantot vienu liela izmēra dekoru.

Dekoratīvās uzlīmes
Visvienkāršākais veids, kā mainīt telpas noskaņu, – izvēlēties viegli uzlīmējamās vinila sienas uzlīmes. Ar tām ļoti vienkārši veidot zīmējumus un ornamentus, kas izmaina telpas atmosfēru. Turklāt tās ir gan viegli kopt, gan viegli noņemt.

LA.lv