Praktiski
Svētki

Idejas Helovīna svinēšanai: rotājam telpas, gatavojam īpašus ēdienus2

Foto: Alexander Raths/Shutterstock

Helovīni jau klāt, bet jūs nezināt, kā tos labāk nosvinēt? Mums ir idejas!
Kas nepieciešams, lai godam sagaidītu Helovīnus?
Vissvarīgākais šajā dienā būs piemērota apģērba un grima izvēle. Jo izskats būs biedējošāks, jo labāk. Te lieti noderēs grims, kas izvēlēts melnā un rozā tonī, vēlams, lai būtu kāds ievainojums un no tā noteikti tecētu asinis. Helovīnu vakaram piestāvēs grāfa Drakulas, vampīra, raganas vai zombija kostīms.
Ja vēlaties izrotāt istabu, tad nepieciešami atbilstoši rotājumi – sikspārņi, zirnekļi un zirnekļtīkli. Noderēs arī dažādas sveces.

Lai vakaru padarītu neaizmirstamu, padomājiet par piemērotas mūzikas izvēli, kam vajadzētu radīt baiļu pilnas izjūtas. Draugu vai ģimenes lokā var organizēt konkursu par visbaismīgāko stāstu vai visiespaidīgāko ķirbi, var izveidot kvestu, kur nepieciešams atrast noslēpumainā barona – kanibāla testamentu. Viss jūsu rokās, galvenais, lai būtu aizraujoši un biedējoši.

Piemājas teritorijas un telpu rotāšana
Šo svētku krāsas ir melnā un oranžā, tādēļ arī rotājumiem būtu vēlams izmantot tieši šīs krāsas. Lapu klājums piemājas dārzā lieliski noderēs kā pamats dekoratīvajām kompozīcijām.
Ieeju mājā atbilstoši tematikai izrotājiet ar slotām, bet pie durvīm var piekārt vainagu melnā krāsā.

Neaizmirstiet par galvenajiem svētku atribūtiem – ķirbjiem. Tos var izmantot kā svečturus, izvietojot bagātīgā klāstā gan pie mājas ieejas, gan iekštelpās. Nepieciešamo noskaņu palīdzēs radīt arī daudzkrāsainas sveces, starp tām var izvietot mākslīgos zirnekļus un peles. Tāpat glīti izskatīsies no melna papīra izgrieztas un pie griestiem piekārtas sikspārņu figūras.

Mājas rotāšanai var izmantot vecus palagus, no kartona izgrieztas spoku figūriņas, vecus ceļojuma koferus un citas savu laiku nokalpojušas lietas.

Foto: polzavred

Galvenais svētku akcents
Ķirbis – svečturis senatnē tika uzskatīts par mirušo dvēseļu ceļa izgaismotāju uz citu pasauli.
Šobrīd ķirbis tiek uzskatīts par aizstāvi no ļaunajiem gariem, kuri naktī no 31.oktobra uz 1.novembri pamet savas ierastās vietiņas un biedē iedzīvotājus.
Lai ķirbi pārvērstu par galveno svētku atribūtu, nepieciešama fantāzija un radoša iedvesma. Sākumā labāk savu ieceri uzzīmēt uz papīra un tad atbilstoši tai izrobot ķirbi. Te ļaujiet fantāzijai vaļu – derēs gan apļi, gan zvaigznītes, gan ainavas. Pacietīgākie var mēģināt izgriezt sikspārni vai kādu monstru.

Kas tie par svētkiem bez cienasta?
Arī galds jāklāj atbilstoši svētku noskaņai. Makaroni ar divām acīm, kas izgrieztas no mocarellas siera, līdzināsies mūmijai. Līdzīgu efektu var sasniegt, pagatavojot cīsiņus mīklā, bet to galus atstājot ārā, lai uz tiem ar majonēzes palīdzību varētu izveidot biedējošu acu pāri.
Cepumi būs laba pamatne, lai ar mērces vai augļu palīdzību uz tiem attēlotu iecerētos siluetus, piemēram, tārpus. Kausētā šokolāde noderēs, veidojot zirnekļa tīklu.

Foto: polzavred

Ja paši ķeraties pie cepumu cepšanas, tad tos var veidot kaulu formā. Pārklājot cepumus ar olu baltumu, panāksiet neticami nepatīkamu un dabisku skatu.
Gatavojot dzērienu, atcerieties, ka galvenais akcents ir nevis tā garša, bet gan krāsa. Te lielisks palīgs būs grenadīna sīrups. Glāzes “pārklāt” ar zirnekļa tīklu palīdzēs izkausēta šokolāde.
Lai galda klājumu padarītu neaizmirstamu, iepriekš var sasaldēt gumijas cimdu, kas piepildīts ar ūdeni, un uz galda jums būs ledainā roka.
Šie ieteikumi svētku sagaidīšanai neprasīs lielus tēriņus, turklāt būs jautra un aizraujoša nodarbe tumšajā rudens vakarā. Vēlam veiksmi!

Foto: polzavred
LA.lv