Praktiski
Mājas

Idejas guļamistabas interjeram. 15 ieteikumi, kā skaisti iekārtot vietu virs gultas0

Foto-Fotolia

Tev ir gulta ar atzveltni vai vismaz spilvenu kalns sakrauts pret sienu, bet kā ar vietu virs tā? Vai tā ir bijusi tukša kopš brīža, kad ievācies? Lai arī to iekārtot var būt mazliet piņķerīgi, mums ir vairākas radošas idejas, kā tu to varētu panākt.

1. Vairāki interesanti plauktiņi
Plauktiņi, kas it kā sākas līdz ar atzveltni, var būt tev kaut kas jauns, bet, ja tev ir gana daudz vietas, tas ir interesants un jauns veids, kā radīt vairāk vietas mantu glabāšanai. Guļamistaba arī izskatīsies pabeigtāka. Piepildi plauktiņus ar grāmatām, ierāmētām bildēm un dekoratīviem objektiem (un regulāri noslauki putekļus).

2. Tapetes
Izdekorē kailo sienu ar atšķirīgām tapetēm. Tapetes ar ne pārāk izteiktu rakstu ir uzdrīkstēšanās bez ieslīgšanas galējībā.

3. Ierīko plauktu
Nevēlies vairākus plauktiņus? Ierīko vienu plauktu, kuru vari izdekorēt ar sev tuvām lietām, piemēram, eļļas gleznām, lampām vai jebko citu, kas rotās telpu.

4. Māksla + svečturi = skaistums un lietderība
Parasti sveču vietā var redzēt galda lampas, bet kāpēc neizmantot abus daudzveidīgākam izskatam? Tikai atceries nodzēst sveci, kad dodies gulēt!

5. Akcents ar abstraktu režģi
Kamēr gleznas un fotogrāfijas ir ierasts dekors attiecībā uz guļamo zonu, tu vari krāsot ārpus līnijām ar abstraku režģi no jebkāda materiāla.

6. Paplašini telpu ar spoguli
Telpa vienmēr izskatīsies plašāka, ja tajā stratēģiski novietosi vairākus spoguļus. Minimālistiska stila apaļš spogulis lieliski izskatīsies, pakārts virs gultas (tikai kārtīgi piestiprini).

7. Gobelēns
Atceries senākus laikus un virs gultas piekar skaistu gobelēnu! Varbūt vēl saglabājies kāds vecmāmiņas izšūts sienas dekors? Ja interjeram piestāv, kāpēc gan neatrast tam šādu goda vietu?

8. Uzmet gobelēnu pāri aizkaru stangai
Ja tev nepatīk, kā gobelēns izskatās, kad tas ir piesprausts pie sienas, tu vari radīt interesantāku akcentu, izmantojot aizkaru stangu.

9. Piešķir tekstūru ar audumu virs gultas
Lai arī līdzīgs gobelēnam, šajā gadījumā, ja esi čakla rokdarbniece, vari izveidot pati savu auduma rakstu, kuru iekārt virs gultas. Vai arī aušanu vari atstāt profesionāļiem.

10. Izveido galerijas sienu
Tiem, kuriem patīk kārtīga un tīra estētika, patiks mīļākās fotogrāfijas striktā režga veida galerijā. Tas neliksies haotiski, bet ļaus bieži kavēties jaukās atmiņās pirms došanās sapņu valstībā.

11. Vai arī izmēģini pārdrošāku galerijas sienu
Ja tev patīk būt radošam ar individuālu pieeju, pārveido visu sienu virs galvgaļa par krāsainu un rotaļīgu galeriju.

12. Radi “džungļus” vai izvieto augus
Ja neesi no tiem, kas krāj mākslu, piekar lielus gobelēnus vai dekorē plauktus ar dažādiem niekiem, varbūt augi ir domāti tev!

13. Investē modīgā lampā
Lielisks, skulpturāls veids, kā aizpildīt tukšo vietu, ir sagādāt interesantu lampu. Arī lampas gluži kā māksla ir pieejamas visādās formās un dizainos. Tā padarīs tavu guļamistabu unikālu.

14. Izvēlies pītus grozus
Krāsaini amatnieka grozi jau kādu laiku ir modē, un tie ir lieliska izvēle. Turklāt tie ir viegli – mazāks apdraudējums gadījumā, ja neesi pārāk izveicīgs lietu piestiprināšanā!

15. Paeksperimentē ar kamerūniešu cepuri
Kamerūnas etnogrāfiskās cepures vēl pirms pāris gadiem bija visur. Tās, šķiet, bija stilīga kaprīze gan dizaineriem, gan citiem modes pārzinātājiem, bet, kaut arī daudzi ir devušies tālāk, mēs joprojām domājam, ka tās izskatās lieliski, it sevišķi, ja kāda īpaši košas krāsas cepure ir piekārta virs gultas.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
No mantojuma var arī atteikties? 2
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Sagatavo auto ziemai – viss, kas jāzina par riepu maiņu
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Ieziemot telpaugus, gādāt par apgaismojumu un citi darbi, kas oktobrī vēl jāpaspēj
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits 1
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
6 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
9 stundas