Praktiski
Dārzs

Heihēras podos. Kas vajadzīgs augu labsajūtai, lai tie būtu krāšņi?0

Foto – Sandra Ruska

Vēlos heihēras audzēt podos. Kas vajadzīgs augu labsajūtai, lai tie būtu krāšņi? JANĪNA RĪGĀ

Zemnieku saimniecības “Bērziņi” dārzniece Iveta Bērziņa no savas pieredzes zina teikt, ka šīs mūžzaļās ziemcietes lieliski jūtas ne tikai stādītas dobēs, bet arī traukos. Heihēras lielākoties lepojas ar dažādām lapu krāsu toņu niansēm, retāk – ar lieliem, krāšņiem ziediem. Audzēšanai podos piemērotas visas tās šķirnes, kam ir cietas, stingras, spīdīgas lapas, piemēram, ‘Frosted Violet’ (70 cm augsta, ar violetām lapām, podos izskatās karaliska), ‘Midnight Rose Select’. Šim nolūkam nevajag izmantot mīksto lapu šķirnes.

Stādīšanai noder pat 1,5 l pods, taču krāšņāku efektu var panākt, izmantojot toveri ar 10 l ietilpību (noteikti jābūt arī drenāžas caurumiem), kurā vienkopus stāda trīs cerus. Trauku piepilda ar gatavu bagātinātu kūdras substrātu, kas piemērots dekoratīvo un daudzgadīgo augu audzēšanai.

Heihēras audzē pusēnā. No pilnīga noēnojuma gan vajadzētu izvairīties, jo tādā puķes zaudē savu spilgto, izteiksmīgo lapu krāsu. Arī tiešos pusdienas saules staros augi nevar parādīt savu karalisko varenību. Laista mēreni (pārāk mitrā augsnē saknes sāk pūt), katrā laistīšanas reizē pievienojot vājas koncentrācijas mēslojumu (līdz 0,1% barības šķīdums). Papildmēslošana īpaši svarīga karstās vasarās, jo rūpnieciski ražotajos kūdras substrātos iestrādātais ilgiedarbības mēslojums paaugstinātā temperatūrā izdalās diezgan strauji.

Vecos ziedkātus pēc noziedēšanas nogriež, lai neveidojas sēklas. Heihērām ļauj pārziemot turpat podos. Tiem var aplikt apkārt egļu zarus; augus ar visiem podiem arī var ierakt zemē.

 

LA.lv