Praktiski
Dārzs

Gurķi uz palodzes. Var sēt jau janvārī0

Foto – Shutterstock

Kādas gurķu šķirnes var sēt janvārī dēstiem un audzēt istabā agras ražas ieguvei? ASTRA Tukuma novadā


Pašlaik podiņos var sēt gurķus ‘Picolino F1’, ‘Carine F1’ un ‘Mirabelle F1’. Sējot janvārī, ražu var gaidīt aptuveni martā. Tomēr gurķu prasības pēc gaismas un mitruma atšķiras no cilvēkiem tīkamā mikroklimata, un istabā būs grūti nodrošināt nepieciešamos augšanas apstākļus. Protams, mēģināt jau var…


Vispirms podiņos izaudzē dēstus (šajā laikā bez papildapgaismojuma neiztikt). Kad tie nedaudz paaugušies, podiņā iesprauž balstu, lai augam ir pie kā pieķerties. Kad dēstiem izveidojušās četras vai piecas lapas, tos pārstāda lielos 8–10 litru podos. Substrātam var izmantot kādu rūpnieciski ražotu, speciāli gurķiem paredzētu kūdras maisījumu. Traukus novieto pie logiem dienvidu pusē, kur visvairāk gaismas. Augus uzsien pie auklas, lai tie augtu vertikāli. Veido tāpat, kā audzējot siltumnīcā. Laista ar siltu ūdeni. Laistīšanas biežums atkarīgs no laika apstākļiem – saulainā laikā to dara pat divas reizes dienā, bet, ja ir apmācies, – tikai pāris reižu nedēļā. Svarīgs arī gaisa mitrums (gurķiem vēlams nodrošināt 85–90% mitruma). Ļoti sausu gaisu saulainās dienās nepieciešams mitrināt ar pulverizatoru. Jāuzmanās ar vēdināšanu, jo gurķiem nepatīk caurvējš.

Arī augu piebarošana atkarīga no laika apstākļiem. Papildmēslošanu parasti sāk apmēram divas nedēļas pēc pārstādīšanas, mēslo reizi nedēļā, pārmaiņus dodot kompleksos minerālmēslus un kalcija nitrātu. Tomēr jāatceras, ka ziemas mēnešos augšanu ierobežo gaismas trūkums, tādēļ, ja laiks ir apmācies, mēslošanu un laistīšanu samazina.

Saistītie raksti
LA.lv