Praktiski
Mājas

Guļamistabu var nosiltināt bez remontdarbiem0

Foto-pexels

Izolējam sienu, no kuras nāk aukstums


* Auksto sienu noklāj ar dekoratīviem paneļiem (koka, plastmasas u. c.). Koks būs vislabākais siltuma glabātājs, bet, ja nevēlas lielas izmaksas, dekoratīvus paneļus var izveidot arī saviem spēkiem. Piemēram, pie sienas novietojam dažādu izmēru paneļus, kas izveidoti no ģipškartona plātnēm. Lai tiktu pie šāda dekora, plātnes špaktelē, slīpē, bet pēc tam aplīmē ar dekoratīvām tapetēm.

* Visas sienas garumā novietojam lielu skapi vai iekārtojam iebūvēto skapi. Ja aukstā siena ir ar logiem, abpus logu ailai un virs tās iespējams izveidot grāmatu plauktus – tikai grāmatām jābūt novietotām cieši vienai pie otras.

* Nomainām krāsojamās vai papīra tapetes pret tapetēm uz vinila vai flizelīna bāzes. Tas ir krietni vien biezāks materiāls, turklāt viegli kopjams.

* Pie sienas piestiprinām dekoratīvu panno, gobelēnu vai paklāju.

Paceļam grīdu


* Pāri jau esošajam grīdas segumam ieklājam mīksto grīdas segumu. Tas dos gan siltumizolāciju, gan omulīgu atmosfēru un klusinās soļus.

* Labu efektu dod arī siltinātā linoleja vai lamināta ieklāšana, kas rada papildu siltumizolāciju, bet grīdas līmeni paceļ tikai nedaudz.

Aizklājam logus


* Privātmājās vienkāršus slēģus iespējams ierīkot gan no logu iekšpuses, gan ārpuses. Dārgāks variants – ruļļveida slēģi no ārpuses.

* Nomainām aizkarus – nakts aizkariem izvēlamies smagu un biezu audumu. Aizkarus veidojam nedaudz garākus, nekā nepieciešams, lai tie uzgultu grīdai un aizsargātu no aukstuma, kas nāk no loga.

Norobežojam guļvietu


* Ja gulta novietota telpas centrā vai pie vienas sienas un pieejama no trim pusēm, pie griestiem virs gultas pa visu gultas perimetru piestiprinām koka karkasu, kurā iestrādāta sliedīte aizkariem. Pie karkasa piekaram bagātīgi krokotu audumu, kas norobežos gultu no pārējās telpas. “Senos laikos, lai paglābtos no aukstuma, gultu no visām pusēm ievīstīja biezos un krokotos aizkaros, kas vēlāk pārvērtās par gultu ar baldahīnu. Kaut ko līdzīgu, bet ne tik masīvu iespējams izveidot arī mūsdienu guļamistabā,” stāsta dizainere Sjūzena Ārdlija.

Saistītie raksti

* Ja gulta novietota telpas stūrī, pie griestiem gultas priekšā piestiprinām stangu ar riņķiem un nodalām guļvietu ar aizkaru.

* Izveidojam uz telpas grīdas gultas izmēriem atbilstošu platformu no koka konstrukcijām un novietojam uz tās gultu. Apakšējo daļu iespējams funkcionāli izmantot kā gultas veļas vai citu lietu novietni, izveidojot tajā atvilktnes.

LA.lv