Praktiski
Manas tiesības

Grozījumi likumā par atlīdzībām: cik daudz un kādos gadījumos karavīri saņems pabalstos0

Foto: Burand/Shutterstock

Izmaiņas Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošu mācību komandējumu laikā.

Vienots regulējums tagad noteikts Satversmes aizsardzības biroja, Militārās izlūkošanas un drošības dienesta, kā arī Drošības policijas amatpersonām. Valsts drošības dienestā esošajām amatpersonām tiks nodrošinātas dienesta specifikai un ar to saistītajiem ierobežojumiem un riska faktoriem atbilstīgas sociālās garantijas. Tās tiks pielīdzinātas garantijām, kādas iepriekš bija paredzētas iekšlietu sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām.

Ar šīm izmaiņām likumā noteikti arī ģimenes atbalsta pasākumi Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, kuri kopā ar ģimeni atrodas ilgstošā mācību komandējumā. Atbalstu karavīru ģimenes varēs saņemt, ja karavīrs nosūtīts mācību komandējumā uz vecāko vai augstāko virsnieku militārās izglītības kursu, kura ilgums pārsniedz 10 mēnešus.

Karavīram izmaksās pabalstu par laulātā un bērnu uzturēšanos ārvalstī, kā arī kompensēs viņa ģimenes ceļa un pārcelšanās izdevumus uz dienesta vietu, veselības apdrošināšanas un apdrošināšanas pret nelaimes gadījumiem izdevumus un transportēšanas izdevumus ģimenes locekļu smagas slimības vai nāves gadījumā. Paredzēts arī kompensēt bērnu skolas un pirmsskolas izdevumus, kā arī ceļa izdevumus, ģimenei dodoties atvaļinājumā uz Latviju un atgriežoties atpakaļ dienesta vietā.

LA.lv