Dārzs, Sakņu dārzs

Griķu audzētājiem – kur var iegādāties griķu sēklu?

foto - Sarmīte Rancāne

Kur var iegādāties griķu sēklu? JURIS SMILTENES NOVADĀ

Agroresursu un ekonomikas institūtā (Lībagu pagasta Dižstendē) pašlaik var iegādāties šķirnes ‘Aiva’ sēklu par 0,50 eiro kilogramā (B kategorija).

Griķi izmantojami pārtikai, zaļmēslojumam un nektāra ieguvei. Šķirnei raksturīgas rupjas sēklas, augi ir līdz 1 m gari, ar diezgan labu veldres noturību un vidēju izturību pret slimībām un kaitēkļiem. No hektāra var iegūt 2 t ražas. Izsējas norma: sēklaudzēšanai 80–85 kg/ha, zaļmēslojumam 50–60 kg/ha (augus sasmalcina un augsnē iestrādā ziedēšanas sākumā, bet, ja izmanto bišu ganībām, griķus ierok pēc noziedēšanas). Sēj 3–4 cm dziļi, turklāt vēlu – jūnija sākumā, jo augi var ciest salnās, un ražu kuļ septembra beigās. Griķus var sēt, piemēram, pirms ziemas rapša sējas vai vēlāk – jūlijā, bet rudenī iestrādāt augsnē (pēc tam pavasarī var stādīt kartupeļus).

LLU Zemkopības institūtā (Skrīveru novadā) pārdod griķu ‘Aiva’ sēklu. Cena noteikta atkarībā no kategorijas: konvencionālajiem audzētājiem paredzētā – pirmsbāzes par 0,73 eiro, C kategorijas – 0,73 eiro, kolekcijas (nesertificēta) sēkla – 0,97 eiro; bioloģiskajiem audzētājiem domātā – pirmsbāzes par 0,97 eiro, C kategorijas – 0,85 eiro un kolekcijas sēkla – par 0,61 eiro kilogramā.

Zemnieku saimniecībā “Kalna smīdes” (Amatas novada Drabešu pagastā) piedāvā bioloģiski ražotu šķirnes ‘Aiva’ sēklu – B kategorijas (paredzēta sēklaudzēšanai) par 1,25 eiro un C kategorijas (ražojošiem sējumiem) par 0,95 eiro kilogramā.

Pievienot komentāru