Praktiski
Dārzs

Gribi krāšņu puķu dārziņu dzīvoklī? Augiem “garšo” cukurs un citi knifiņi!0

Foto-Fotolia

Krāšņa istabas puķu dārziņa noslēpums ir ļoti vienkāršs: augi labi jāpiebaro, citādi nesagaidīsi ne kuplu lapotni, ne krāšņu ziedēšanu. Stingra “diēta”, kad augs ilgu laiku cieš no barības vielu trūkuma, parasti izraisa saslimšanu – tāpēc, ka augam nav spēka cīnīties pret slimībām. Bet kā tad pareizi izveidot augam “ēdienkarti”, paturot prātā to, kas tiem patīk?

1. Praktiski visiem augiem “garšo” cukurs (kaktusi vispār ir lieli kārumnieki). Pirms augu aplaistīšanas var izbārstīt 1 tējkaroti cukura (ja poda diametrs ir ap 10 cm) uz grunts virsmas vai aplaistīt augu ar saldu ūdeni (0,5 tējkarote cukura uz 0,5 glāzes ūdens).
2. Sasniegt labu efektu palīdzēs arī ziedošo augu piebarošana ar rīcineļļu (1 tējkarote uz 1 l ūdens), kad augiem aizmetas ziedpumpuri.
3. Koka pelni ir arī ļoti noderīgi augiem (gan kā barības viela, gan slimību profilaksei). Koka pelnu šķīduma pagatavošanai 1 ēdamkarote pelnu jāaplej ar 1 l karsta ūdens un jāpatur 1 nedēļu, dažreiz apmaisot. Augus vajag aplaistīt ar tādu šķīdumu – 1 reizi 10 dienās.
4. Aplaistīt augus var arī ar šādu šķīdumu: ņemam granātābolu vai citu citrusaugļu mizas. Aplejam ar ūdeni un izturam diennakti. Viss! Barojošs šķīdums aplaistīšanai ir gatavs!
5. Stiprināt istabas augu imunitāti var, apsmidzinot tos ar aspirīna tablešu šķīdumu. Viena tablete jāizšķīdina vienā litrā ūdens.
6. Atšķaidītu alvejas sulu tāpat var piemērot visiem visizplatītākajiem istabas augiem. Vienu tējkaroti alvejas sulas sajauc ar 1,5 l ūdens.
7. Fikusus var reizi mēnesī aplaistīt ar saldu ūdeni. 1 l ūdens ieber 1 tējkaroti cukura. Šo augu lapas var notīrīt ar pienu. Tas piešķirs augiem spīdumu un skaistumu.
8. Sēņu uzlējums palīdzēs taviem augiem izskatīties veselīgiem un skaistiem. Iemērc sasmalcinātas ēdamās sēnes proporcijā 1:1. Pēc diennakts izlej uzlējumu, tad sēnes vēlreiz aplej ar ūdeni. Pēc vēl vienas diennakts sēņu ūdens augu aplaistīšanai būs gatava.
9. Vijolītēm noteikti patiks šāda piebarošana: paņem В12 vitamīna ampulu un izšķīdini to 1 l ūdens (protams, nostādināta ūdens). Barot vijolītes ar tādu vitamīnu var divas reizes mēnesī.
10. Banānu mizu, kas ir piesātināta ar kāliju, magniju un fosforu, var izmantot augu pārstādīšanā. Virsū drenāžas slānim uzliec sasmalcinātu vai samaltu banānu mizas slāni, apber to ar grunti un stādi augu.

LA.lv