Īpašums, Manas tiesības

Gribas savu gurķīti, tomātiņu, zemenīti? Par nieka 10 eiro var tikt pie sava mazdārziņa

Foto - Shutterstock

Strauji pieaug pilsētnieku interese par mazdārziņiem, aizvadītajos gados no jauna izīrēto ģimenes dārziņu skaits ir četrkāršojies, ziņo LNT.

Interese par mazdārziņiem Rīgā ļoti strauji pieaug. Piemēram, Pārdaugavā 2014.gadā no jauna izīrēti bija 64 mazdārziņi, 2015. gadā – 172, bet 2016.gadā – jau 211. Skaits ar katru gadu palielinās. Arī šogad jau ir 40 izīrēti mazdārziņi. Taču brīvu vietu netrūkst. Pārdaugavā, tajā skaitā Lucavsalā, vēl ir apmēram 100 brīvi mazdārziņi. Izīrēšanas cenas ir tiešām simboliskas, 500 kvm. mazdārziņš gadā maksā tikai 10,50 eiro. Ilggadējie apsaimniekotāji priecājas par jauniem kaimiņiem, sevišķi ja viņi ir čakli un sakopj aizaugušos zemes pleķīšus.

Ikviens pilsētnieks, kurš vēlas rušināties savā mazdārziņā, var vērsties tuvākajā izpilddirekcijā un uzzināt par brīvajām teritorijām.

Par cilvēku lielo dārzkopības interesi liecina arī Rīgas Dabaszinību skolas pirmo reizi rīkotā projekta popularitāte. Dārzkopības projektā ”Izaudzē un ēd ekoloģiski” pirmajā nodarbībā pulcējās krietni vairāk cilvēku nekā cerēts.

Pirmajā nodarbībā Rīgas Dabaszinību skolā sanākušajiem nācās nedaudz drūzmēties. Gaidīto desmit līdz piecpadsmit interesentu vietā atnāca teju pussimts cilvēku. Projekta laikā, kas ilgs līdz pat rudenim, sanākušie varēs apgūt zemes sagatavošanu, sēšanu, stādīšanu, kopšanu un noslēgumā būs ražas svētki. Skolas direktors norāda, ka atnākušie varēs apgūt to, kā izaudzēt dārzeņus bez ķimikālijām.

“Mums ļoti garšo tomāti, gurķi. Un, ja ir iespēja izaudzēt pašam ekoloģiskus, – ideāli,” saka kāda jaunā māmiņa.

10 Komentāri

  1. Cik zinu Rīgā ņem par zemes pleķīti gan nomas maksu,gan īpašuma nodokli un tas nav mazs…Pirms ņemat uzziniet samaksu par zemes pleķīti?!?Silti iesaku…

  2. RD pelna piķi,pāris gadus atpakaļ no tās pašas Lucavsalas meta cilvēkus ārā,tagad tirgo aizaugušos dārzus!! Nepaies ne cik atkal metīs ārā,jo zeme tur tak sen ir izpārdota.K;ā var šitā čakarēt cilvēkiem prātus un kas tur var izaugt,ja bomži visu izbradā norāj,izposta.Ja nu vienīgi sakopt laukumu,soliņus kur aizbraukt gaļu pacept,pa tie 10+ eur,vai to vajag,nu laikam mums ne!!!

  3. Pilnīgas mulķības par 400m2 maksaju 20 eur gada plus zemes nodoklis un atkritumu izvešana 20 eur gadā. Tas konkrëti par lucavsalu. Bet atkritumu izvešanu jau 2 gadus nēsmu redzējis. Paši visu sakopj. Vecene kas tur riktē tos dārzus ar pilnīgiem putniem, izkopām zemi ar jaunu zālienu uzbrauca kapēc upenes parstadijat un kapēc gurķi neaug vajag dobēm būt. Un attieksme pilnīgi nekāda.

    1. Nu tā arī būs ,knapi sāks kas augt un veidoties ,tā novācēji zibenīgi būs klāt.
      Pats paliksi pilnīgi bez kā. Tikai nodokļi gan būs pašam jāsamaksā.

Pievienot komentāru