Praktiski
Rokdarbi

Gatavojam neparastu pamatni Adventes vainagam!0

Brūklenāju
 pamatne. Ļoti grezni izskatās vainags, kuram pamatne gatavota no brūklenāju zariņiem. Lai pamatne būtu apaļas formas un neļodzītos, to pin nevis kā Jāņu vainagu, bet uz stieples pamatiņa. Šāds vainags jau pats par sevi ir skaists, pietiek ar dažiem rotājumiem un svecītēm, lai tas izskatītos grezni. Var pirms rotāšanas nopūst ar zaļumu spīdumu, tas liks mazajām brūklenāja lapiņām iemirdzēties. Pagatavošana aizņem aptuveni pusstundu. Ir skaistas līdz pat Ziemassvētkiem. Foto – Aija Geida

Piedāvājam dažas idejas, no kā gatavot vainaga pamatni tradicionālās egļu skuju pamatnes vietā…

Salmu


Visvienkāršākais risinājums laikam ir iegādāt vainaga pamatni veikalā, tagad no salmiem pītās maksā vien ap pusotru eiro. Bet ar šīm pamatnēm ir viena problēma – tās lielākoties ir ļoti platas. Ja vēl bagātīgi piesien egļu zarus, sanāk zaļa čupiņa ar mazu caurumiņu vidū, nevis Adventes vainags. Profesionāli floristi dara tā: viņi izmanto no zariem atdalītas priežu skujas, kuras plānā kārtiņā pietin klāt ar zaļu izolācijas lenti, iznāk ļoti rūpīgi, un vainags tikai mazliet paplatinās. Pozitīvi tas, ka šādi piestiprinātas skujas nebirst, tās izturēs līdz pašiem Ziemassvētkiem, ko nevar teikt par egļu vai priežu zaru vainagiem.

Vīteņaugu stīgu


No vīteņaugu vai vīnogulāju stīgām pamatne iznāk ļoti stingra un izturīga, uz tās var veidot vissmagāko vainagu, nekas nesašķobīsies. Vīteņaugi ir mazliet mīkstāki, vīnogulājs tagad, rudenī, pavisam ciets. Vajag stingru satvērienu, lai iznāktu apaļas formas pamatne, stīgas rūpīgi jānofiksē ar izturīgu diegu. Gatavošanas process aizņem aptuveni desmit minūtes.

Bērzu zaru


No pašu gatavotām pamatnēm visātrāk un vieglāk ir pagatavot pamatni no bērzu zariem – tie ir ļoti elastīgi, viegli, nelūst, un pat bērns var saritināt vainaga pamatiņu, pieaugušajiem tik jāpiekoriģē forma. Lai sanāktu skaista pamatne, jārauga zarus likt tā, lai resnie gali mijas ar tievajiem, tad tos ieloka apļa formā un piefiksē ar neuzkrītošas krāsas diegu. Mazos zariņus, kas spurojas laukā, apgriež. Pamatne gatava piecās minūtēs!

 

 

 

Putuplasta

Veikalos nopērkamas vainaga pamatnes no putuplasta. Tās ir vieglas, bet izturīgas un cietas. Ļoti pozitīvi, ka šīs pamatnes ir plānas, līdz ar to var bagātīgi tīt tām virsū visu veidu zaļumus, radīt gaisīgu vainagu. Tās var izmantot arī dažādiem eksperimentiem un netradicionāliem vainagiem, jo rotājumus var stiprināt pie stieplēm un ar tām stiprināt vainagā. Šī pamatne nebojājas, tāpēc var izmantot atkārtoti.

Brūklenāju


Saistītie raksti

Ļoti grezni izskatās vainags, kuram pamatne gatavota no brūklenāju zariņiem. Lai pamatne būtu apaļas formas un neļodzītos, to pin nevis kā Jāņu vainagu, bet uz stieples pamatiņa. Šāds vainags jau pats par sevi ir skaists, pietiek ar dažiem rotājumiem un svecītēm, lai tas izskatītos grezni. Var pirms rotāšanas nopūst ar zaļumu spīdumu, tas liks mazajām brūklenāja lapiņām iemirdzēties. Pagatavošana aizņem aptuveni pusstundu. Ir skaistas līdz pat Ziemassvētkiem.

Sūnu

Neparasti izskatās vainaga pamatne, kura pagatavota no sūnas. Ideāli, ja var dabūt gaiši pelēkās sūnas, tās kopā ar gaiši rozā rotājumiem izskatās ļoti romantiski un mīļi. Bet arī zaļās sūnas dod labu vizuālu efektu, vienīgi jārēķinās, ka tās jātin biezā kārtā un blīvi, jo žūstot sakrītas. Arī krāsa stāvēšanas laikā mazliet pabalē. Bet citādi – labs veids, kā pamēģināt ko jaunu. Gatavošana aizņem vidēji 40 minūtes, jo no sūnām jālasa ārā sakritušās skujas un citi meža krikumi, rūpīgi jāapgriež, lai nebūtu redzama sūnu brūnā daļa.

LA.lv
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Suns spēj sajust atsevišķas slimības saimniekam un ir lielisks dziednieks
1 diena
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Cigaretes skapī, cenas – sarakstā. Spēkā stājušies jauni grozījumi
1 diena
IL
Ilze Lavrinoviča
Praktiski
Biezpiena bumbiņas ar vaniļas mērci
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
OIK no rēķiniem pārcels uz budžetu: ko ministrija domā ar “piesārņotājs maksā”?
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
“New York Times” publicē rakstu par Latvijas finanšu sistēmas problēmām
35 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Jelgavā gaišā dienas laikā privātmājā uzbrūk un aplaupa sievieti
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Uzņēmēji neapzinās, cik liela nozīme klientu servisā ir IKT risinājumiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
CSP: Šogad palielinājies laulību skaits, bet jaundzimušo skaits -samazinājies
1 stunda