Gadskārtu svētki, Svētki

Gaidot Ziemassvētkus – idejas mājas dekorēšanai

Foto - Anda Krauze

Mājokļa durvis rotājot ar pašas darinātu kompozīciju, Ziemassvētku gaidīšanas laiku padarīsiet gaišāku un krāšņāku gan sev, gan citiem.

Dažādus dekoratīvus materiālus iespējams nopirkt veikalos, bet, vērīgi palūkojoties gan mājā, gan dārzā, var atrast daudz noderīga svētku rotas pagatavošanai.

Lai izveidotu kompozīciju, noder egļu, priežu, kadiķu un lapegļu zari, koku un krūmu saknes, zāļu tēju stublāji, priežu, egļu un lapegļu čiekuri, kā arī dažādas košas kārbiņas, eglīšu bumbas un bumbiņas, mazas dekoratīvās stikla pudelītes un daudz kas cits. Šādā kompozīcijā efektīgi izskatās āboli (ļoti piemēroti ir sārtie ziemas šķirņu āboli) un visa gada garumā dabā atrodamās ogas un auglīši – pīlādžogas, mežrozīšu augļi, magoņu un dadžu galviņas.

Elīna Cielava Ziemassvētku rotājuma pamatam izmanto sudrabegles zaru (tam tik ātri nebirst skujas), bet kā dekoratīvi elementi kalpo vasarzaļā ileksa krūma zars ar spilgti sarkanām odziņām, čiekuri, kanēļa standziņas, no saknēm savītas bumbas, dažāda izmēra eglīšu bumbiņas, apzeltīti mākslīgie zariņi un atlasa lentes. Stiprinājumam izmanto stieplītes, tievu aukliņu un šauras atlasa lentītes.

Darba gaita


• Sudrabegles zaram nogriež augšējos pāris zarus, kas noderēs apjoma veidošanai. Tad uz skujkoka kārto dekoratīvos elementus, lai būtu skaidrs, kur tie labāk izskatās un kā tos varētu stiprināt.

• Nosaka, cik gara nepieciešama atlasa lente, kurā iesies liela izmēra čiekuru. Tas paredzēts kā dekoratīvs elements durvju rotājuma apakšdaļā. Ja nav šāda liela čiekura, var veidot pušķi no vairākiem maziem čiekuriņiem. Jāņem vērā, ka priežu čiekuri sausā laikā veras vaļā, kad līst lietus – veras ciet, no skaista ezīša pārtopot par akmentiņu. Egļu čiekuri tā neuzvedas.

• Tajās vietās, kur pamatne plikāka, ar šauru atlasa lentīti piesien nogrieztos zarus.

• Tad pie sudrabegles zara ar metāla stieplītēm vai tievu aukliņu piestiprina ileksa zaru.

• Nākamos uz rotājuma kārto apzeltītus mākslīgos zariņus, no saknēm savītās bumbas, čiekurus un eglīšu rotājuma bumbiņas. Raugās, lai kompozīcijā nepaliktu lieli, tukši laukumi.

• Rotājuma augšdaļā ap egles kātu veido pušķi no atlasa lentēm, kā arī vienu cilpu, lai būtu, aiz kā dekoru uzkārt pie durvīm.

Pievienot komentāru