Praktiski
Receptes

Fritēti pieneņu ziedi un pumpuru kaperi. Šefpavāra Endija Vīnerta knifiņi0

Tavu prieku, kad no zemes sārto snīpi pabāzis rabarbers! “Zoltnera” šefpavārs Endijs Vīnerts iebrien mazdārziņā, kas zaļo turpat blakus restorānam, un nošķin leknos kātus – šodienas kūkai un gaļas marinādei. Tuvējā pļavā piedevām viņš ielasa pāris sauju daiļo pieneņu – būs arī salāti un kaperīši.

Uz pieneņu pļavu pēc salātiem un kaperiem

Pienenes ir Tērvetes restorāna “Zoltners” šefa Endija Vīnerta favorītes – vismaz šovasar noteikti.

“Vienas no vērtīgākajiem augiem – ēdamas, sākot ar sakni un līdz pat ziedam,” viņš apgalvo, jo pēdējā laikā nodevies pļavu daiļavas izpētei.

Sakni izkaltē un izmanto tējā vai marinādēs, lapas – salātos, pumpurus marinē kā gurķīšus vai kaperus, arī ziemas krājumiem.

KAPERI
Gatavo ļoti vienkārši – pieneņu pumpurus bez kauslapiņām un kātiņiem noskalo un patur kādu laiku sālsūdenī, lai noņem rūgtumu.

Sapilda burkās, aplej ar karstu marinādi, kas gatavota no sīpoliem, ķiplokiem, pētersīļiem, pipariem, cukura, sāls un parastā vai vīnogu etiķa.

Burciņas piecas minūtes pasterizē 85 grādu karstumā un tad aizvāko.

FRITĒTI PIENEŅU ZIEDI

Pieneņu ziedus Endijs iesaka fritēt mīklā līdzīgi kā cukīni – pagatavo mīklu, iemērc ziedu un liek cepties eļļā. Šodienas receptei viņš pieneņu pumpurus vienkārši saceps kopā ar kartupelīšiem – piedevās grilētajai tītara gaļai, kas nogatavināta rabarberu un ingvera marinādē.

LA.lv