Praktiski
Rokdarbi

Fotopamācība. Izgatavo interesantus krūzīšu paliktņus kopā ar bērniem! 9 idejas0

Foto: sovkusom

Vai taviem mājiniekiem patīk dzert tēju visās istabās un uz balkona, bet tu pa visu mājokli vāc krūzes, no kurām uz mēbelēm paliek neglītas pēdas? Un varbūt tev ir savākušies daudzi nevajadzīgi diski, kurus žēl izmest? Mēs piedāvājam nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu: atrisināt problēmu ar nospiedumu atstāšanu uz mēbelēm un otrreizēji izmantot nevajadzīgas lietas.

Piedāvājam dažas idejas, kā izgatavot interesantus krūžu paliktņus. Stilīgi noformēti krūžu paliktņi piešķir īpašu noskaņojumu interjeram un reizē disciplinē mājiniekus. Jo, kā mājinieki atļausies vienkārši novietot karstu krūzi uz nolakota vai nopulēta galdiņa, ja katram būs piešķirts savs personiskais paliktnītis?!

Dekupāža uz diskiem

Ja tu esi iesācējs dekupāžas mākslā, krūžu paliktņu izgatavošana uz diskiem ir labs veids, kā praktizēties. No specifiskiem materiāliem tev būs nepieciešams gruntējums (lai nosegtu gludo virsmu), akrila krāsas (akcentiem) un laka (gala apstrādei). Tāpat tev vajadzēs dažādas salvetes. Un, jo dažādāks dizains, jo interesantāks var tapt katrs paliktnītis.

Foto: sovkusom

Disku noformēšana ar audumu
Šāda ideja lieliski patiks dāmām, kurām patīk šūt. Lauku stilā izveidoti paliktņi harmoniski iederēsies klasiskas vai lauku virtuves interjerā.

Foto: sovkusom

“Pinkaini” paliktņi
Šādus krūžu paliktņus var izgatavot arī bez diskiem. Pietiks ar to, ja tev pa rokai būs jebkāda stingra pamata sagatave, piemēram, no korķa vai kartona. Savukārt pamatu var izrotāt ar dažādām lietām. Stilizētus sūnu paliktņus var izveidot no pušķu un dāvanu iesaiņojuma materiāliem. Idejas var ierobežot tikai tava fantāzija.

Foto: sovkusom

Paliktņi no kafijas pupiņām
Šādi kafijas paliktņi būs skaisti, unikāli un aromātiski. Tā būs brīnišķīga dāvana ikvienam patiesam kafijas cienītājam.

Foto: sovkusom

Paliktņi no žurnālu lappusēm
Glancētie žurnāli var noderēt ne tikai tam, lai dāvātu zināšanas par modi un slavenību dzīvi. Šie žurnāli ir spējīgi sniegt arī praktisku labumu! Papīra “aušana” lieliski mazina stresu un atpūtina smadzenes. Bet paskat, cik brīnišķīgi paliktnīši iznāk gala rezultātā!

Foto: sovkusom

Paliktņi no koka gabaliņiem
Šādus atgriezumus no koka gabaliņiem nereti var viegli dabūt kokapstrādes darbnīcās. Koka pozitīvā enerģija rada siltuma un komforta sajūtu.

Foto: sovkusom

Paliktņi no vīna pudeļu korķiem
Šādi paliktņi vienlaikus izskatās gan mājīgi, gan bagātīgi. Tie būs piemēroti ne tikai krūzēm, bet arī glāzēm. Ja tev nav pietiekams skaits pudeļu korķu, paziņo par to saviem draugiem, un mums nav šaubu, ka viņi palīdzēs savākt materiālus.

Foto: sovkusom

Paliktņi no filca bumbiņām
Filca mīkstās lodītes ir tik daudzfunkcionālas! Ar tām var rotāt šalles, drēbes, spilvendrānas, galdautus, kā arī izgatavot rotaslietas. Bet, lūk, apskaties, cik spoži paliktņi no tiem sanāk!

Foto: sovkusom

Paliktņi no saldējuma kociņiem
Koka paliktņu mēbeles šogad ir ļoti populāras. Lai izgatavotu šādus paliktņus, tev būs nepieciešams patērēt lielu daudzumu saldējuma. Bet tāpat tu tos vari iegādāties vairumtirdzniecības bāzēs.

Foto: sovkusom

Krūžu paliktnis ir skaists sīkums, kas patiesībā spēlē svarīgu lomu. Tā vietā, lai tos iegādātos kādā zināmā mājas preču veikalā, daudz patīkamāk tos ir izgatavot paša rokām.

LA.lv
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Iegriez dienu ar burvīgiem biezpiena kēksiņiem!
7 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Vai tradicionālos kalendārus aizstās viedierīču plānotāji? Cik daudzi Latvijā vēl lieto sienas vai galda kalendārus?
7 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Steidzīgajiem darbdienu vakariem: 5 padomi ātrākai un daudzveidīgākai ģimenes maltīšu pagatavošanai
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
VARAM rosinās Rīgas domes atlaišanu 1
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Nokrišņi gan naktī, gan dienā: prognoze sestdienai
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Pirmie komentāri pēc Pūces rīkojuma rosināt Rīgas domes atlaišanu 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Apstiprinājusies versija, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Valdības partijas varētu apspriest kopīgu startu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās
1 stunda