Praktiski
Rokdarbi

FOTO, VIDEO: “Praktisko Rokdarbu” balle Mencendorfa namā0

Foto – Anda Krauze

Turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, redakcijas radošā komanda Pirmās Adventes priekšvakarā vienkopus aicināja savus lieliskos talantīgos un profesionālos konsultantus un autorus. Cilvēkus, kuri netur sveci zem pūra, un meistarklasēs dalās amata noslēpumos un iedvesmo radošiem meklējumiem žurnāla lasītājas.

Atklājot pasākumu Mencendorfa nama senatnīgajās un mājīgajās telpās, žurnāla galvenā redaktore Dace Deksne uzsvēra, ka aizejošais gads ir bijis ļoti ražīgs.

Dzīvots līdz dažādām rokdarbnieku aktivitātēm, daudzkārt atrodoties pašā notikumu virpuļa epicentrā. – Izbraukāti tuvi un tāli ceļi. Adītāju dienas ietvaros redakcijas busiņš devās uz Inešiem Vecpiebalgas pusē, pateicoties Inārai Eihenbaumai iepazinām skaisto Hāpsalu un lieliskās mežģīņu darinātājas. Pa rokdarbnieku modei izmērījām attālumu no Rīgas līdz Tallinai. Izrādās – tapotā izpildījumā 300 km ir 6 m 30 cm. Šis meistardarbs ir eglītē redzamā vītne.

Paldies rokdarbniekiem, tautas daiļamatu meistariem un pārējiem radošajiem cilvēkiem, kuri uz tikšanos Mencendorfa namā bija ieradušies no dažādām Latvijas vietām.

Viesu vidū bija arī žurnāla pirmā numura vāka modele aktrise Vita Baļčunaite, kura uzrunājot pasākuma dalībniekus, aicināja attīstīt sevī radošo garu.
Īpašs paldies par vēl neredzētu adītu Adventes vainagu, ko žurnāla redakcijai atveda Ances rokdarbnieku kopa “Paukers” (Līga Grīnberga, Aīda Mažane un Pēteris Ainis Krūmiņš).

LA.lv