Praktiski
Dārzs

FOTO: Puķainas idejas no Tallinas – dārza dizaina paraugi un augu mode0

Tas notiek pavisam netālu – kaimiņvalstī Igaunijā pie Tallinas vecpilsētas mūriem ik gadu tiek ierīkoti mazdārziņi. Tajos apskatāmi dārzu dizaina paraugi un augu mode. Jaukākais ir tas, ka izstādi var aplūkot no maija līdz augusta beigām.

Šogad Tallinas ziedu festivāls notiek jau desmito reizi no 25. maija līdz 24. augustam.

Vairāk informācijas: www.kadriorupark.ee/lillefestival.

Vecpilsētu izpušķo

Tallinas ziedu izstādē skatāmi 30 paraugdārziņi, kurus radījuši dārzu speciālisti, firmas un mācību iestādes no vairākām Eiropas valstīm un arī Krievijas.

Viss sācies ar ideju, ka vasarā pilsētā vajadzētu sarīkot ziedu svētkus, taču igauņi, būdami prātīgi un taupīgi ļaudis, nolēmuši, ka kaut ko rīkot pāris dienām neatmaksājas. Tādējādi radusies iecere laukumā starp vecpilsētas mūriem un dzelzceļa staciju daļu zaļās zonas atvēlēt īpašām puķu dobēm. Pilsētnieki, dodoties savās gaitās, un tūristi jau kopš maija var vērot, kā top dārzu dizaina paraugi – kā sagatavo zemi, izvieto augus un veido dažādus objektus. Puķes zied, zāle dīgst, un laukums kļūst arvien krāšņāks.

Pie katra darba norādīts tā nosaukums, autors un izmantoto augu sortiments.

Konkurss dalībniekiem

Ziedu festivāla rīkotāji katru gadu izdomā citu tēmu. Šogad tā ir – Laimes vēlējumi puķu valodā vai Vēstures atspulgi dārzos. Iepriekš bija – ciems pie jūras, pie vecmāmiņas laukos, arī citi iedvesmu raisoši nosaukumi.

Pasākumu organizē Tallinas pašvaldība. Pirms tam izsludina konkursu, kurā autori iesniedz skices, darbu aprakstus. Viens no noteikumiem – objektam jāizskatās skaisti trīs mēnešus, no pavasara līdz rudenim, protams, jāiekļaujas arī tāmes robežās. Labāko ideju autorus uzaicina piedalīties ziedu festivālā. Dažus gadus pasākumu ar saviem darbiem kuplinājuši arī Latvijas ainavu arhitekti.

Katrs autors meklē veidu, kā pārsteigt ar kaut ko oriģinālu. Kopumā pēc izstādes apskates var gūt gan iedvesmu savam dārzam, gan priekšstatu, kādi materiāli un tendences tagad valda dārzu modē.

Brīvs apmeklējums

Apmeklētājiem ziedu festivāla apskate ir bez maksas. Jauki šeit ir gan dienā, gan vakarā, jo daudzus objektus papildina dažādi gaismas efekti. Vakaros laukumā blakus dārziem notiek koncerti.

Saistītie raksti

Vislabāk dārzus izstaigāt vairākkārt. Protams, var tam veltīt vienu dienu, taču jaukāk ir pārnakšņot kādā no daudzajām viesnīciņām, vakaru pavadot vecpilsētā.

Festivāla apmeklējums var kļūt par tradīciju, jo katru gadu dārzi ir citādi.

Galerijas nosaukums
LA.lv