Mājas mīluļi, Suņi

Esi godīgs un savāc aiz sava mīluļa! Rīgā rīko īpašu akciju suņu saimniekiem

Foto-LETA

Katru gadu pavasarī, nokūstot sniegam, Rīgā aktualizējas jautājums par suņu īpašnieku godprātīgumu, jo Rīgas parkos bieži vien atklājas, ka daļa suņu īpašnieku aiz saviem mīluļiem nesavāc. Ņemot vērā, ka šo problēmu ir salīdzinoši grūti izkontrolēt, 29.martā Rīgas pašvaldības policija rīkos vienas dienas akciju “Savāc aiz sava mīluļa”. Akcijas laikā mājdzīvnieku īpašniekiem tiks izdalīti īpaši iepakojumi ar maisiņiem, kurus var piestiprināt pie suņa kakla siksnas. Vienlaikus policija pārbaudīs, vai nav izdarīti citi pārkāpumi, piemēram, vai suns ir reģistrēts un čipēts.

Akcijas mērķis ir likt suņu īpašniekiem aizdomāties par to, ka, nesavācot aiz sava mājdzīvnieka, tiek radītas neērtības citiem Rīgas parku apmeklētājiem. Šāda akcija ir nepieciešama, jo pārkāpumus šajā jomā ir ļoti grūti konstatēt, proti, policijas klātbūtnē suņu īpašnieki parasti ir godīgi, taču, kad parkā policijas nav, tad pārkāpumi tiek izdarīti. Savukārt reizēs, kad policija saņem izsaukumus uz parkiem, tad bieži vien suņa īpašnieks līdz policijas ierašanās brīdim parku jau ir pametis.

Akcija norisināsies ceturtdien, 29.martā, visā Rīgā.

7 Komentāri

  1. Saprotama lieta,ka jāsavāc,bet kāpēc mūsu rajonā nav urnas kur izmest izkārnījumus.No Minskas puses nāk daudzi ar suņiem pa Madonas ielu,ielas garumā nav neviena urna??? Staiceles ielā tāpat nav un suņi tāpat tur iet un beigu galā,cilvēki maksā RD nodokli,tad lai ir tik laipni un uzstāda urnas kur mest kakas!!!!

  2. Precīzi tad pats bija Pleskodāle-Šampēteris pie Panorāma Plaza. Visapkārt bariem suņu staidzinātāju, bet miskastes pat pie autobusu pieturas nav.

    1. Nu skaidrs, vācieši pat Alpos celiņos salikuši urnas suņu saimniekiem, Bet te ir Rīga, te urļakovam par tādiem sīkumiem nav laika domāt, bez tam viņam galvenais ir kaķi!

  3. Jā, tos sunīšus vajag piežmiegt! Vakar pat – iet suns pavadā un pīpē! Nopīpējis, nomet cigaretes galu un pat nenospiež. Bet īpašnieks izliekas neredzam. Bet aizvakar – suns iztempa alus pudeli, nometa zemē un ar asti, kā sita, tā pudele pret koku un lauskās gan! Un domājiet, ka suņa īpašnieks ko darīja? Nekā, pagrieza galvu uz otru pusi. Un cik tie sunīši vēl neizmētā alus bundžas, tukšas čipsu pakas, banānu mizas! Ārprāts! Un neviens neko nedara, ļauj lai tie sunīši pat kokus nograuž, taisni kā bebri ! Un padomā tik, nesen redzēju, ka suns vienam auto divas riepas pārkoda! Aizvakar pat, divi lieli suņi nukni plosa soliņu gājēju celiņa malā. Skaidas vien lec, apkārt no skaidām zeme balta. Bet abu suņu saimnieks stāv blakus un priecīgi smaida, palaikam vēl uzsauc saviem mīluļiem – kod, kod! Te brauc pašvaldības policistu busiņš, iekšā dūšīgi vīri zalās vestēs, visiem sārti un apaļi vaigi. Nu tie huligāni dabūs trūkties, domāju, bet nekā! Vīri busiņā kaut ko pateica viens otram, dzinējs ierūcās, ka traks bullis, un busīņš aizlikās jo krietnu gabalu tālām vecs līks tantuks pavadā veda, vai varbūt tantuku veda, mazs spalvains pundurtaksītis bez uzpurņa. Un kad policisti pamanīja, ka sunītis paceļ ķepiņu pie zemē nomestas divlitru alus pudeles, busiņa bremzes nokaucās. Pēc pusstindu ilgām runām tantuks paņēm padusē savu briesmoni un nookārtu galvu , apkārt bailīgi skatīdamies lavījās ap stūri, bet brašie policisti sasēdās busiņā un devās tālāk pildīt savus dienesta pienākumus. Jā tam suņu izvēstajam teroram jādara gals! Jāsauc palīgā armija, apvienotie NATO spēki un steidzami jārīkojas. Visus tos briesmoņus un šausmekļus nosist, no šaut, noindēt, tad beidzot pilsēta būs tīra! Visus zālājus vajag noasfaltēt, visus kokus nozāģēt. Visus pilsētas apstādijumus, kuri vēl palikuši, nokaisīt ar krāsainu sāli.Tad nu gan pilsēta būs tīra un kārtīga!

Pievienot komentāru