Praktiski
Dārzs

Ērtas, interesantas un lētas mēbeles dārzam no lietotiem materiāliem. Apskati!0

Publicitātes foto

Vasaras sezona rit pilnā sparā, bet daži varbūt tikai nupat devušies ilgi gaidītajā atvaļinājumā vai tikai nesen tikuši pie savas vasaras atpūtas vietas. Tāpēc aktuāls kļūst jautājums par dārza mēbelēm. Pirkt salonā, pa lēto vai izgatavot pašiem?

Patiesībā ērtas, interesantas un kreatīvas mēbeles, kādu nebūs nevienam citam, var itin viegli izgatavot pašu rokām. Vajadzēs tikai nedaudz pāri palikušu celtniecības bloku, dažas koka latas, pāris vecu riepu, nedaudz akmeņu un daudz koša auduma, spilvenu un matraču. Protams, nepieciešama arī pacietība un dažas amata prasmes – piemēram, krāsošana, zāģēšana, šūšana, līmēšana utt. Tomēr tas viss ir apgūstams un izdarāms īsā laikā.

Lūk, dažas idejas iedvesmai.
No celtniecības blociņiem

1. Ērts sols
No vecajiem celtniecības blociņiem izveidojam divas atbalsta sieniņas, kas kalpos par gala sienām improvizētajam solam. Cauri blociņu atvērumiem izvelkam koka latas, kas veidos sola sēžamo daļu. Uz tām klājam košus, polsterētus sēžamspilvenus un papildinām ar dekoratīvajiem spilveniem.

2. Omulīgs dīvāniņš
Celtniecības blokus sakārtojam tā, lai izveidotu stabilu pamatni standarta izmēra dīvānam. Uz pamatnes novietojam standarta matraci krāsainā dekoratīvā auduma apvalkā un košus spilvenus.

3. Siena ar puķu dobēm
Celtniecības blociņiem vienu sānu fasādi nokrāsojam, izmantojot trafaretus un saskaņotus krāsu toņus. Kārtojam citu uz cita tā, lai veidotos dekoratīva siena. Atvērumos iestādām vasaras puķes.

No vecām riepām

1. Galdiņš
Divas riepas nokrāso koši zaļā (vai kādā citā sev tīkamā) krāsā. Kārto vienu uz otras, bet virspusē nostiprina apaļu rūdīta stikla plāksni. Galdiņš terasei gatavs!

2. Sēdekļi
Riepas atkal krāso sev tīkamā krāsā, bet katras riepas virspusē (tukšajā vietā) iestiprina no koka dēlīšiem veidotu sēdvirsmu.

No metāla, koka un akmeņiem

1. Ugunsvieta
Izmantojot metāla izstrādājumus – katlu, bļodu vai kādu industriālu apļveida detaļu un, kombinējot to ar bruģīša pārpalikumu, oļiem vai akmeņiem, iespējams uzmeistarot itin labu ugunskura vietu, kas vienlaikus kalpos arī par dārza dekoru, ja darbus paveiks akurāti un ar izdomu.

2. Soliņi
Savukārt no koka celmiem iznāk labu labie soliņi, ja prasmīga saimniece tiem uzšūs polsterētas auduma cepurītes, kas kalpos par ērtām sēdvirsmām.

LA.lv