Praktiski
Mājas mīluļi

Ērces uzdarbojas. Kā nepieļaut to piesūkšanos sunim, un kā pareizi noņemt0

Foto – Shutterstock

– Galvenais, sargieties paši un, mājās pārnākot, pārskatiet arī četrkājainā kompanjona apmatojumu. Ērču lielākais ļaunums ir to pārnēsātās slimības, – piekodina Olaines veterinārā centra “all4pets” veterinārārste Santa Zirnīte.

Suņiem Latvijā bīstamas ir vairākas slimības, kuru ierosinātājus var pārnēsāt ērces. Slimie dzīvnieki ir miegaini, gurdeni, ar bālām vai dzeltenām gļotādām, var būt paaugstināta temperatūra, nogurums, ēstgribas trūkums, klibums. Cilvēkiem ap ērces koduma vietu novēro apsārtumu, bet suņiem šādu pazīmju nav. Aizdomu gadījumā nekavējoties jāvēršas pie veterinārārsta. Viena ērce var pārnēsāt vairāku slimību ierosinātājus. Ērču pārnēsāto slimību diagnostikai jāveic asinsanalīzes.

Kā nepieļaut ērču piesūkšanos. Suņu apstrāde pret ērcēm ir nozīmīgs profilaktisks pasākums. Šim nolūkam pieejami dažādi līdzekļi – skausta pilieni, kakla sik­snas (iegādājoties pārbaudiet derīguma termiņu), pulveri, šampūni un arī zāles garšīgu tablešu veidā, kas aizsargā suni no blusām un ērcēm visu mēnesi.

• Visbiežāk lieto tā sauktos pretblusu un pretērču pilienus. Piemēram, zāles Frontline aizsargā pret blusām aptuveni septiņas nedēļas, pret ērcēm – četras nedēļas. Šā preparāta priekšrocība ir vienkāršā lietošana un augstā efektivitāte.

Aktīvās vielas koncentrācija atkarīga no suņa svara un vecuma.

• Veterinārajās klīnikās ir pieejamas tabletes, piemēram, Nexgard, kas nodrošina pretblusu un pretērču iedarbību visu mēnesi. Jaunākās zāles Nexgard Spectra ne vien pasargā no ērcēm un blusām, bet arī iznīcina biežāk sastopamos iekšējos parazītus.

Kā pareizi noņemt. Ja ērce tomēr piesūkusies, tā jānoņem pareizi un pēc iespējas ātrāk. Šim nolūkam ieteicams iegādāties ērču izņēmēju (lietošanas instrukcija ir pievienota). Ar speciālu pinceti vai L veida āķi kukaini var uzmanīgi un droši izvilkt, to nesaplēšot. Saņem un griež pulksteņa rādītāja virzienā vai pretēji tam, bet lēnām un nesteidzoties.

Ērcei nedrīkst liet virsū eļļu vai citu šķidrumu, jo tas kukainim var izraisīt vemšanu un slimību ierosinātāji var ātrāk iekļūt dzīvnieka vai cilvēka organismā.

LA.lv