Praktiski
Dārzs

Eņģeļtauru noslēpumainais kaitēklis: lapas cauras, pašu postītāju neredz0

Kurš ēd manu eņģeļtauri? Lapas ir kā izrobotas, taču nevienu postītāju nav izdevies ieraudzīt. Dažas reizes esmu manījusi spīļasti. Varbūt tā ir vainīgā? SANDRA Smārdē

Nacionālā botāniskā dārza oranžērijas nodaļas vadītāja Zane Purne šogad savai plašajai eņģeļtauru kolekcijai arī pamanījusi šādus lapu bojājumus. Telpaugu speciāliste skaidro, ka vainojama maza vabolīte, kura darbojas naktīs. To izdodas ieraudzīt retajam, toties postījumi gan labi redzami. Vabolīte neiet nekur tālu no sava barības avota un dzīvo poda augsnē. Pret nejauceni var cīnīties, augu apstrādājot ar līdzekli Actara. Taču īstu pētījumu, ka tas līdzēs, nav. Vēl viens variants – rudenī augu pamatīgi apgriež, no saknēm nokrata pēc iespējas vairāk zemes un pārstāda jaunā substrātā.

Parasti vabolītes kaitējumi eņģeļtaures skaistumam nav tik lieli un ar tiem var samierināties. Taču šogad, iespējams, tā savairojusies neparasti siltā un sausā laika dēļ. Masveida savairošanās cikli raksturīgi daudziem kaitēkļiem. Atliek vien cerēt, ka nākamgad to būs mazāk un tās uzvedīsies godīgāk.

LA.lv