Praktiski
Mājas

Elitāri mājokļi, kas piešķir brīvības sajūtu. Kas ir lofta dzīvoklis?0

Publicitātes foto

Pirms 100 gadiem…
Vārds “lofts” ir cēlies no angļu “loft” (bēniņi, noliktavas, tirdzniecības vai rūpnīcas ēkas augšējais stāvs). Tas ir mājokļa veids, kas ticis piemērots dzīvošanai, pārveidojot kādreizējās rūpnīcas vai jebkura cita veida industriālās telpas.
Šāda mājokļa galvenie kritēriji ir liela telpa bez starpsienām, plašums, augsti griesti, daudz gaismas un iespējas telpu dažādi transformēt, veidojot starpstāvus, pārkares un citus elementus. Par loftiem šodien tiek saukti arī dzīvokļi jumta stāvā.
Lofta pirmsākumi meklējami pagājušā gadsimta 20.gados Ņujorkā. Zemesgabalu cenas pilsētas centrā pieauga, tādēļ industriālie magnāti savus uzņēmumus pārcēla ārpus pilsētas robežām. Veco rūpnīcu ēkas nokļuva mākslas cilvēku rīcībā. Nelabiekārtotās telpas mākslinieki sāka izmantot kā studijas, darbnīcas (augsti griesti, daudz gaismas), turpat atradās arī “stūrītis” dzīvošanai. Cenas šāda mājokļa īrei bija daudz zemākas un pieejamākas radošiem cilvēkiem ar zemiem ienākumiem.
Vairāku gadu desmitu laikā lofta tipa dzīvokļi piedzīvoja pārvērtības no vienkāršas mākslinieku darbnīcas līdz ekskluzīvam mājoklim, kuru ikkatrs mākslinieks vairs nevarēja atļauties – stilīgajos mājokļos iekārtojās turīgie advokāti, menedžeri, šovbiznesa zvaigznes.
Pakāpeniski lofti kļuva par elitāriem mājokļiem. Neraugoties uz to, ka sākotnēji atvērtā plānojuma dzīvokļi kādreizējās industriālās ēkās bija izplatīti vienīgi Amerikā, pagājušā gadsimta otrajā pusē lofti parādījās teju ikvienas pasaules valsts galvaspilsētā.

Ierobežots piedāvājums un augstas cenas
Mūsdienu modernais cilvēks vēlas, lai viņa dzīves telpa būtu plaša, ērta un atšķirīga no dominējoša standarta. Lai vienlaikus ir gan visas pilsētas ērtības, gan pa logu paveras nevainojama ainava. Pilsētnieks arvien vairāk novērtē skatu ārpus loga, terases iespējas, kur var veidot pat savu “mazdārziņu”. Nereti virtuves plīts meditācijas vietā priekšroka tiek dota ēšanai ārpus mājas, tādēļ samazinās pieprasījums pēc atsevišķas virtuves un citām norobežotām telpām. Virsroku ņem plašums, daudz gaisa, daudz gaismas – viss, kas piešķir brīvības un neierobežotības sajūtu.

Industriālo ēku pielāgošana dzīvojamām telpām ir sarežģīts un laikietilpīgs process ar augstām izmaksām, līdz ar to lofti ir dārgāki par “parastajiem” dzīvokļiem. Turklāt loftu masveida rašanos ierobežo vēl viens faktors – jebkurai ēkai ir tikai viens jumta stāvs, arī pārveidojamu veco rūpnīcas ēku skaits nav bezgalīgs. Kā vērtē eksperti, lofti pamatā ir “ekskluzīvs pasākums” un piemērots klientiem, kas konkrētajā dzīves situācijā var atļauties kaut ko vairāk par vienkāršu trīsistabu dzīvokli.

Pievilcīgi lofta dzīvokļi par pievilcīgu cenu Āgenskalnā
Viens no rosinošiem lofta dzīvokļu piedāvājumiem Rīgā šobrīd pieejams Āgenskalnā, kur par ļoti pievilcīgu, samazinātu cenu – sākot no 1500 eiro par kvadrātmetru – iespējams iegādāties modernu divlīmeņu mājokli ar lieliem logiem, augstiem griestiem, kā arī neiztrūkstoši plašām iespējām brīvi izpausties sev tīkama dizaina veidošanā. Piedāvājumā ar pilnu apdari, bez mēbelēm un virtuves tehnikas. Kādreizējās galdautu, aizkaru un mežģīņu fabrikas “Rita” pārdzimušajās telpās – Kalnciema kvartāla rezidencēs – pieejami vairāk nekā 10 dažādi lofta tipa dzīvokļi dažādās platībās, kas iemieso sapni par īpašu dzīves telpu pilsētā. Dzīvokļus īpašus padara to unikālais interjers, ko veidojuši Latvijas interjera dizaineri, katrs ieliekot savu vīziju par pilsētas dzīvi. Atrodoties vien dažu soļu attālumā no Rīgas galvenajām ielām un vienlaikus klusajā Āgenskalnā, Kalnciema kvartāla rezidences ļauj sajust un piedzīvot īstu pilsētas dzīvi.

LA.lv