Mājas, Sadzīves tehnika

Elektrības vietā vēlos izmantot petrolejas lampu. Kur tādu var iegādāties?

Foto-Shutterstock

Sakarā ar elektrības sadārdzināšanos vēlos uzzināt, kur var nopirkt petrolejas lampu un petroleju. ANNA ĶEGUMĀ

Petrolejas lampas jāmeklē saimniecības un lauksaimniecības preču veikalos. Piemēram, SIA “Pakavs” veikalā Aizkrauklē nopērkamas uz galda liekamas petrolejas lampas aptuveni par 8 eiro, lukturi par nepilniem 5 eiro, kā arī daktis un vairāku veidu lampām domātā eļļa – 0,5 litru maksā aptuveni 3 eiro.

Samērā plašs petrolejas lampu klāsts atrodams interneta veikalos. Cenas svārstās no dažiem līdz pat vairākiem desmitiem eiro. Piemēram, veikalā “sportline.lv” piedāvā sikspārņa tipa lampu par 22 eiro, bet veikalā “armas.lv” būs jāmaksā tikai 1,85 eiro.

Jāņem gan vērā, ka petrolejas lampas izstarotā gaisma ir samērā tumša un atbilst vien trīs sveču jaudai. Turklāt tiek lietota atklāta liesma, lampas stikls ekspluatācijas laikā stipri sasilst, telpā izplatās degšanas produkti.

Ņemot vērā elektroenerģijas sadārdzinājumu, vērts apsvērt iespēju ierasto kvēlspuldžu vietā izvēlēties ļoti ekonomiskās diožu lampas. Piemēram, 40 vatu spuldzi noteikti spēj aizstāt LED lampa ar 4–5 vatu jaudu. Turklāt šādas lampas cena ir līdzvērtīga petrolejas gaismekļa cenai. LED spuldzes ir vidēji 5–10 reizes efektīvākas par kvēlspuldzēm un 2–5 reizes efektīvākas par halogēnlampām. Līdz ar to šīs spuldzes ļauj samazināt enerģijas patēriņu un izmaksas par 50–90%, salīdzinot ar standarta apgaismojuma risinājumiem.

4 Komentāri

  1. daudz izdevīgāk lietot lampas ar saules enerģiju lētākās no 3 eurro, kabatlukturi no 1 euro man bija viens tāds pa 1euro kalpoja vairākus gadus, žēl ka pazaudēju, vēl ir dinamo gaismekļi 5minutes griez pusstundu deg. internetveikalā ALIEXPRES izvēle milzīga.

  2. Priecājos, ka mūsu valstī dzīve iet uz augšu – atgriežamies pie petrolijas lampām. Nākošais būs zirgu transports un pašausti linu krekli!

  3. Jā…….. to redzam ik uz soļa – dzīve kļūst NEPANESAMI DĀRGA.
    Priecājos, ka ir vismaz kādas iespējas!
    Drīz visas progresa atnestās lietas baudīs tikai IZREDZĒTIE. 21 gadsimta sasniegumi, vai ne?!

  4. LED spuldzes izdeg zibenīgi cita pēc citas.Klīst runas arī par to ļauno ietekmi uz veselību. Arī es domāju par petrolejas lampu izmantošanu.Šoziem centāmies rosīties,kamēr gaišs-dzīvot saskaņā ar dabas ritmiem(paldies Elektrum!)Vakaros spuldzes dedzām,ja nu ļoti vajadzēja,pieradām pie nomierinošās sveču gaismas.Īemācījāmies kolosāli taupīt elektrību, dzirdējām daudzus lieliskus radioraidījumus.Un par to linu-ja nebūtu tik ekskluzīvs audums,priecātos nēsāt.Ja nepieciešami sakari, informācija un ātrums,tad noder 21. gadsimta tehnikas sasniegumi, tomēr ir daudz senu ritmu, priekšmetu, paražu, kuras ir cilvēkam draudzīgākas par mūsdienu “civilizācijas labumiem”,un labi iekļaujas mūsdienu ikdienā.

Pievienot komentāru