Mājas, Remonts un būvniecība

Ekovate – kad izvēlēties, cik maksā?

siltinaLET_34922282
UZZIŅA


• Ekovates siltumvadītspēja λ = 0,039 W/mK (minerāl­vatei – līdz 0,042 W/mK).

• Ekovates izolācija 15 cm biezumā ir līdzvērtīga: 18 cm minerālvates, 35 cm keramzīta, 46 cm gāzbetona, 50 cm koka baļķu.

Kur var nopirkt izslavēto ekovati? Cik tā maksā? Remontējam verandu, vēlamies nosiltināt arī griestus, lai ziemā nav tik auksti pārģērbjoties.
 ZELMA LIVĀNU NOVADĀ

Izvēle nav peļama, taču pasākums sarežģīts, jo ekovate būvmateriālu veikalos nav manīta. Iemesls gaužām vienkāršs – to lietošanai sagatavo un iestrādā ar speciālām iekārtām, kuras lielākoties ir pakalpojuma sniedzēju īpašumā. Tiesa, tās varot arī iznomāt.

Kopš Valmieras uzņēmumā “Vekover” gadījās ugunsnelaime, Latvijā ekovati, cik zināms, vairs neražo, siltinātāji to iepērk Lietuvā, Krievijā, Somijā, Čehijā un citur. Attiecīgi sapresētu, parasti ap 15 kg maisos, kas veido ap 0,4–0,5 m3 šā materiāla. Proti, pirms uzbēršanas vai izpūšanas maisa saturu nepieciešams samalt un sakult (uzputot), lai masā ievadītu gaisu un tādējādi iegūtu ekovates poraino struktūru, kas ekspluatācijā ēkai ļauj saglabāt siltumu. Speciālisti spriež, ka teorētiski to iespējams izdarīt arī mājas apstākļos, taču patēriņš būs lielāks, jo materiālu diezin vai izdosies padarīt tik irdenu.

Siltināšanas firmas ekovati iegādājas aptuveni par 10 eiro maisā, vēl vienu desmitnieku grib par katru kubikmetru, ko izber bēniņos. Verandas griestu siltināšana, visticamāk, profesionāļos lielu interesi neizraisa, jo labākajā gadījumā runa ir tikai par 10 m2 virsmas, kam pietiek ar 30 cm biezu slāni, tātad par trim kubikmetriem jeb 6–7 maisiem, un kopā ar darbu tas izmaksā aptuveni 100 eiro. Ja aicināsiet tālākus meistarus, transporta dēļ vien nāksies krietni piemaksāt. Acīmredzot ekonomiskāk būtu izvēlēties citu siltināšanas materiālu, ko var brīvi nopirkt veikalos.

Pievienot komentāru