Praktiski
Svētki

Eglītei jauna štāte: čili pipari, priežu čiekuri un sūnu bumbiņas0

Sandra Ruska, žurnāla “Praktiskais Latvietis” galvenā redaktore: Mūsu mājās Ziemassvētku eglīti visbiežāk dekorējam ar pašu gatavotām rotām. To iniciators ir mans dēliņš, kuram patīk ķimerēties ar sīkām lietām. Arī eglītei, tāpat kā lepnai balles dāmai, katru gadu vajag jaunu svētku kārtu, tāpēc ikreiz meklējam neparastas idejas. Mūsu svētku eglīte ir rotājusies ar priežu čiekuriem, čili pipariem, sūnu bumbiņām, sarkaniem lina dāvanu maisiņiem…

Priežu čiekuri egles zaros. Priežu čiekurus vēlams salasīt jau vasarā, bet to var darīt arī tagad. Nolikti uz silta mūrīša, pāris dienu laikā tie atvērsies. Čiekura zvīņu galos pielīmē krāsainus mirdzumus. Kad līme nožuvusi, katram čiekuram uzsien sarkanu pušķīti. Pie mazā kātiņa pietin smalku stieplīti, lai izrotāto čiekuru iestiprinātu egles zarā.

Čili pipari ar pušķi. Rotājumus gatavo no svaigiem čili. Pipara augšdaļā izdur stiepli un apvij ap kātiņu, uzsien sarkanu lentīti, un dekors gatavs. Skaisti izskatās gan svaigi, gan izžuvuši pipari.

Sūnu bumbiņas. Pamatam ņem smalku sienu, to saveļ nelielā bumbiņā un cieši notin ar diegu. Virsū var likt sudrabainas vai zaļas sūnas un pietīt ar zelta krāsas stieplīti. Eglītē glīti izskatīsies arī parastas siena bumbiņas.

Ļaujiet vaļu izdomai, un svētku prieks ienāks arī jūsmājās!

Saistītie raksti
LA.lv