Praktiski
Rokdarbi

Eglīte kā nevienam. Rotājumu darināšanas pieredzē dalās floriste Ieva Kļave0

Foto – Anda Krauze

Rūpnieciski ražotajiem spožajiem eglītes rotājuma bumbuļiem nav ne vainas, bet tādi ir teju vai katrā mājā. Ja Ziemassvētkos savu zaļsvārci vēlaties padarīt īpašu, rotājumi jādarina pašiem. Un te nu ir, kur radošumam izpausties!

Ieva Kļave, SIA “Gadalaiku dekori” floriste dizainere, ierosina šim mērķim izmantot dabas materiālus: korķa starplikas (parasti izmanto kā grīdas seguma apakšklāju, var iegādāties celtniecības preču veikalos), der arī korķa krūzes paliktņi, vēl vajadzēs džutas auklas, kaņepju šķiedras, sizalu, čiekuriņus, kaltētas lavandas, rozītes, citus ziediņus, kaltētas apelsīna un ābola ripiņas, putnu spalviņas, skaidiņas, smaržīgos piparus, kafijas pupiņas, krustnagliņas, anīsa zvaigznes, kanēļa standziņas, kā arī maisaudumu, kokvilnas mežģīnes, tillu, koka pogas, metāla stieplītes, atlasa un samta lentītes. Detaļu savienošanai būs nepieciešama līmes pistole, līmes stienīši un PVA līme.

• Vispirms no papīra izgriež rotājuma elementu – dūrainīti, sirsniņu, ābolīti, eglīti, mēnestiņu, ar ko nu kuram asociējas Ziemassvētki. Tad liek uz korķa, ar zīmuli apvelk dūrainīša vai cita rotājuma kontūru un izgriež. Lai rotājums būtu stingrāks, var izgriezt divus vienādus elementus un salīmēt kopā.

• Nākamais solis – pie pamatnes pielīmē no atlasa lentītes, džutas auklas vai cita materiāla veidotu cilpiņu, lai rotājumu varētu iekārt eglītē.

• Pēc tam ar PVA līmi pāri cilpiņas stiprinājuma vietai pielīmē maisaudumu, kas piegriezts sirsniņas, aplīša, rombiņa vai citā formā. Tas padarīs stingrāku rotājuma pamatni un arī piesātinātāku rotājuma faktūru. Ja nav karstās līmes pistoles, maisaudumu pie korķa var piešūt.

• Tad ķeras pie eglītes rotājuma dekorēšanas. Ērtāk būs, ja kompozīciju vispirms izveido, salīmē vai sašuj un tikai pēc tam stiprina pie pamatnes pielīmējot vai piešujot.

LA.lv