Praktiski
Svētki

Ēdiena svētki “AUGam” jau šo svētdien0

Foto: Niks Freimanis

Svētdien, 20. oktobrī, Tallinas ielas kvartālā esošajā Angārā norisināsies ēdiena svētki “AUGam” – lielākais augu ēdiena pasākums rudenī. Pasākums apmeklētājiem piedāvās iepazīt daudzveidīgu augu valsts virtuvi patīkamā atmosfērā, nesatraucoties par to, kādu ietekmi pārtikas izvēle atstāj uz apkārtējo vidi un dzīvniekiem.

Otrie ēdiena svētki “AUGam” notiks 20. oktobrī no pl. 12:00 līdz pl. 20:00 Tallinas ielas kvartālā esošajā pasākumu norises vietā Angārā (Tallinas iela 10, Rīga).

15 ēdinātāji un tirgotāji piedāvās dažāda veida maltītes – gan dažādu valstu tradicionālos ēdienus, gan kūkas un citus saldumus, gan ātrās uzkodas – tas viss bez dzīvnieku izcelsmes produktiem.

Tāpat pasākumā būs dārzeņu un ogu maiņas punkts, kurā jebkurš apmeklētājs ir aicināts atstāt sev lieku vai paņemt sev vajadzīgu kultūraugu. Svētki norisināsies visas dienas garumā un ieeja tajos būs bez maksas.

Pasākums ir piemērots gan ģimenēm ar bērniem, gan mājdzīvnieku saimniekiem. Lielākā daļa ēdinātāju un tirgotāju būs apkurinātās iekštelpās, tāpēc apmeklētāji var nesatraukties par potenciāli nepatīkamiem laikapstākļiem.

Foto: Niks Freimanis

Dalībnieku vidū būs “Bao Bun”, kas septembra beigās atgriezās no “European Street Food Awards” fināla Zviedrijā ar sudraba medaļu kategorijā “labākā veģetārā maltīte”.

Apmeklētājus iepriecinās arī tādi ēdinātāji kā pirmais vegāniska ēdiena treilera restorāns Latvijā “Vegstop”, kas pasniegs burgerus un vrapus, kafejnīca “MiiT”, kas gatavos specialty kafiju un vegānisku ielu ēdienu, uzņēmums “GLUTENFRĪ”, kas, rūpējoties par cilvēkiem ar glutēna nepanesamību, pasniegs bezglutēna konditorejas izstrādājumus.

Visas dienas garumā šie un uzņēmumi “Nata Cafe”, “GustameChurros”, “Banananana”, konditorejas “Putni” un “Mierā”, pasniegs ēdienu, kas nesatur dzīvnieku izcelsmes produktus. Savukārt ar ēdiena tirdzniecību nodarbosies “Zaļā maize”, veģetārās uztura skolas vadītājas Ditas Lases vadītais uzņēmums “Gardais”, kā arī īpaši viesi no Igaunijas – “HappyV”, kuri tirgos pastētes un desas, kas Igaunijā ieguvušas balvu kā “labākais vegāniskais produkts”.

Foto: Niks Freimanis

“”AUGam” svētku koncepts jau pašā sākumā ietvēra ideju par sezonāliem pasākumiem, kas notiek vairākas reizes gadā. Augu valsts ēdiens galdā jāliek jebkurā laikā, ne tikai vasarā. Turklāt sezonas augļu un dārzeņu lietošana ir viens no videi draudzīgas ēšanas principiem. Oktobris ir bagātīgs periods pēc ražas novākšanas, tāpēc rudens pasākumā sagaidām, ka ēdinātāji iepriecinās apmeklētājus ar sezonai raksturīgiem ēdieniem,” skaidro Marta Turkupole, viena no pasākuma organizētājām.

Foto: Niks Freimanis

“Augu valsts ēdiena popularitāte katru gadu pieaug, un ēdiena svētki “AUGam” ir lieliska iespēja iepazīt daudzveidīgu augu valsts virtuvi vienuviet,” atgādina Marta.

Saistītie raksti

Vasaras ēdiena svētki “AUGam”, kas bija pirmreizējs šāda koncepta pasākums, notika šī gada 20. jūlijā, kad pasākumā piedalījās 20 ēdināšanas uzņēmumu, to vidū “Terapija”, “Stockpot”, “Bhajan Cafe” un “Ramen Riga” ar Mārtiņu Sirmo priekšgalā. Pirmo pasākumu apmeklēja gandrīz 2000 cilvēku. Pēc rudens pasākuma nākamie svētki plānoti 2020. gada sākumā ziemas noskaņās.

Pasākumu rīko biedrība “AUGam”, kuras mērķis ir veicināt augu valsts uztura pieejamību un ilgtspēju, sadarbībā ar StreetFoodLatvia, kas ir Angāra saimnieki, un organizāciju “FreeRiga”. Plašāka informācija par festivālu un dalībniekiem ir pieejama pasākuma mājaslapā (www.augam.lv/svetki). Iespēja sekot jaunumiem rīkotāju Facebook un Instagram profilos.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Izveido patriotisku piespraudi pats! Darba gaita soli pa solim. VIDEO 1
3 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Lai svētku galdauts sniegbalts! Neticami efektīvs pašgatavots līdzeklis – iztīra pat vecus traipus!
3 dienas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Kaut ko ļoti vēlies? Nav nekā neiespējama!
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Koalīcijas un opozīcijas pretrunas pieaug. Sāksies diskusijas par nodokļiem
29 minūtes
LE
LETA
Dabā
Laiku nosaka anticiklona mala: prognoze otrdienai un šai nedēļai
24 minūtes
LE
LETA
Laukos
Zemes fonds no lauksaimniekiem nopērk 218 īpašumus par 15 miljoniem
12 minūtes
EL
Egils Līcītis
Pasaulē
Egils Līcītis: Sagaidot draugu Lukašenko
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Drosmīga lietuviešu pārdevēja palīdz notvert veikala aplaupītāju
15 minūtes