Praktiski
Svētki

Ēdami kuģīši un automobiļi, kraukšķīgas mājiņas. Norvēģi katru gadu būvē gardu pilsētu… no piparkūkām. FOTOGALERIJA0

Foto-facebook.com/Pepperkakebyen/

Norvēģijas iedzīvotāji katru gadu būvē vienu un to pašu pilsētu – tikai tā nav parasta pilsēta, bet veidota no piparkūkām.

Katru gadu novembra vidū Bergenā parādās ļoti neparasta pilsētiņa. Tieši šīs pilsētas galvenajā laukumā šajā tumšajā gadalaikā redzama vesela apbūve, kas veidota no ļoti gardiem būvmateriāliem – piparkūkām. Šo neparasto pilsētiņu iesaka apmeklēt visiem, kuri jūtas sadrūmuši vai kuriem trūkst svētku noskaņojuma.

Šī brīnišķīgā tradīcija radās 1991.gadā, un kopš tā laika katru gadu, gaidot Ziemassvētkus un gadu miju, bērnudārzu audzēkņi, skolēni un pieaugušie ar aizrautību piedalās pasaulē lielākās piparkūku pilsētiņas Pepperkakebyen celtniecībā.

Pilsētiņu veido 2000 ēku, kuras gan ir miniatūras, taču kopējais ēku skaits Pepperkakebyen pilsētiņai ļauj lepoties ar lielākās piparkūku pilsētas nosaukumu pasaulē.

Te var priecēt acis ne tikai ar dažādu veidu piparkūku izstrādājumiem, bet starp piparkūku ēkām vērot, kā tek upe, kurā peld smaržīgi kuģīši, apbrīnot pa ielām braucamos ēdamos automobiļus. Dzelzceļš un lidmašīna gan nav veidoti no piparkūkām, taču ikviens var noskatīties, kā mazais vilciens dodas ceļā.

Katru gadu miniatūro Bergenas versiju apskata aptuveni 100 000 cilvēku. Piparkūku pilsētiņa ir viens no populārākajiem Bergenas apskates objektiem. Ieeja šajā pilsētiņā ir maksas, taču, ja jūs sniegsiet ieguldījumu piparkūku pilsētas infrastruktūras attīstībā un uzdāvināsiet pilsētiņai piparkūku mājiņu, par ieeju nebūs jāmaksā. Visi ieņēmumi no biļetēm tiek ziedoti bērnu labdarības organizācijām.

Pepperkakebyen ar prieku apmeklē gan bērni, gan pieaugušie. Mazajiem gribas savām acīm redzēt pasakaino pilsētiņu, bet lielajiem – atcerēties sevi bērnībā, spēt atkal noticēt brīnumam.

Ar kādu neparastu svētku tradīciju varam lepoties mēs?

LA.lv