Praktiski
Mājas mīluļi

Dzīvoklītis strazdam – 15 minūtēs. Vajadzīgs vien baļķēns!0

Foto: Indulis Burka

Liela daļa gājputnu jau atlidojuši un intensīvi meklē ligzdošanas vietu. Strazdi tekalē pa zālienu un priecē ar savām dziesmām. Manā dārzā viņiem namiņi jau izlikti sen un, šķiet, vismaz vairums būs aizņemti. Taču sociālajos tīklos pamanīju video, kur kāds vīrs ar motorzāģi putniem būrīti no baļķēna izzāģēja dažās minūtēs. Nolēmu izmēģināt – būs vēl viens dzīvoklītis kādam no lidoņiem!

Vispirms baļķēnam galu apzāģē slīpi, lai veidotos jumtiņš (1. attēls). Tad iezāģē no augšas, apakšas un sāniem tā, lai varētu izņemt 2. un 3. attēlā redzamo detaļu. No atlikušās daļas izzāģē taisnstūra bloku (4. un 5. attēls). Lai zāģējums būtu precīzāks, uz motorzāģa sliedes var ar marķieri iezīmēt zāģējuma dziļumu. Atliek tikai izveidot pietiekami lielu skreju (6. attēls). Lai putniņam jau būtu pamats ligzdai, var ielikt sauju gareno zāģskaidu, kas veidojas zāģējot (7. attēls). Pamatu nozāģē no atlikušā baļķēna un abas detaļas ar kokskrūvēm saskrūvē kopā. Skrūves ļaus rudenī būrīti atvērt un iztīrīt. Lai putniņam būtu ērtāk, no lazdas nogriezu līku zariņu un pieskrūvēju nedaudz zem skrejas.

Kaut būrīti šādā veidā izgatavoju pirmo reizi, arī man tas aizņēma vien 15 minūtes. Atliks tikai to nostiprināt kādā no dārza kokiem.

LA.lv