Praktiski
Mājas mīluļi

Dzīvnieks pie ārsta – kad jādodas pie speciālista, lai laikus atklātu slimību 0

Foto – Shutterstock

Katram dzīvniekam noteiktā dzīves posmā ieteicams novērtēt klīnisko stāvokli. Ja ir problēma, noteikti jāmeklē veterinārārsta palīdzība, lai veiktu profilaktiskos izmeklējumus.

– Nododot laboratorijā dzīvnieku fēces, nokasījumus no ādas, matus, veicot dažādus testus, var atklāt parazitārās un vīrusu saslimšanas, tostarp zarnu, ādas un matu parazītu invāziju un gremošanas trakta vīrusus, – skaidro Olaines veterinārā centra “all4pets” veterinārārste Santa Zirnīte.

Latvijā ir ļoti augsta ērču, blusu un vasarā arī odu populācija. Šie kukaiņi ir nepatīkami un pārnēsā dažādas infekcijas. No ērcēm var inficēties ar asinsparazītiem, no blusām un odiem – ar zemādas parazītiskajiem tārpiem. Speciālie asiņu un fēču izmeklējumi ļaus atklāt slimību pirms klīnisko pazīmju parādīšanās. Vislabāk izmeklējumus veikt LLU Veterinārās klīnikas laboratorijā, kur var arī saņemt speciālista konsultāciju, ārstēt slimību un novērot pacientu. Ārstēšanu sākot laikus, slimība radīs mazāk sarežģījumu un var pat izglābt dzīvniekam dzīvību.

Īpaša uzmanība jāpievērš pieaugušiem kaķiem, jo tie bieži slimo ar apakšējo urīn­izvadceļu slimību. Tāpēc jānodod urīna analīzes bioķīmiskajai un mikroskopiskajai izmeklēšanai.

Dzīvniekiem, kas vecāki par septiņiem gadiem, reizi gadā LLU Veterinārās klīnikas laboratorijā ieteicams nodot asiņu un urīna analīzes, pārbaudīt vairogdziedzera hormonus, nepieciešamības gadījumā var veikt arī ultrasonogrāfisko vēdera dobuma un sirds pārbaudi.

LA.lv
AG
Aija Geida
Praktiski
Karamelizēti āboli. Bērniem ļoti garšos!
20 stundas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Ķirbju salāti ar papriku. Nevajag sterilizēt!
20 stundas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Lai vēlziedes parādītu sevi visā krāšņumā. Kad tās ir jāpārstāda un kā jākopj?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Mēs paši esam uzlikuši sev važas. Intervija ar uzņēmēju Uldi Pīlēnu
Intervija 30 minūtes
LE
LETA
Dabā
Trešdien vietām sabiezējusi migla, pa dienu nokrišņi nav gaidāmi
38 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Valstij pasniegti īpaši Latvijas simtgades ģerboņi
32 minūtes
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
9 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Trampa draugi iznāk no skapja
24 minūtes