Praktiski
Rokdarbi

No veca jauns: džinsa grozs mīlulim. Šūšanas pamācība0

Foto: Maria Sidelnikova/Shutterstock

Priekšmeti, kas šūti no izturīgā un praktiskā džinsa auduma, vienmēr būs modē.

Ja ir šūšanas iemaņas, guļvietu mājas mīlulim var uzšūt pat no vienām lielām biksēm. Veikalā šāds grozs maksā no 20 eiro, un var gadīties, ka suņuks jau pirmajā pusstundā to saplosīs.

Vajadzēs džinsas, šķēres, mērlenti, lineālu, ziepju gabalu vai baltu zīmuli zīmēšanai uz auduma, diegu, papīru. Pildījumam derēs salmi, taču var izmantot arī lietotus spilvenus, pledus, segas, trikotāžas izstrādājumus. Lietderīgāk izvēlēties pildījumu, ko var mazgāt.

Pirms šūšanas džinsa bikses izārda, izmazgā veļasmašīnā un katru detaļu izgludina.

Uzzīmē groza pamatnes piegrieztni. Kā zināms, kaķiem patīk ieritināties mazos groziņos, kastītēs, bet suns priecāsies, ja grozs būs lielāks par viņu. Nākamais solis – aprēķina, cik augstu vajadzēs groza sānu malu, un uzzīmē taisnstūrveida piegrieztni no papīra.

Vispirms piegriež divas pamata detaļas. Tās droši var sadiegt, veidojot apli vai ovālu. Sānu malai vajadzēs taisnstūrveida detaļas, taču var izmantot bikšu staru.

Pamata detaļas saliek kopā ar labajām pusēm un sašuj, atstājot kādus 10 cm neaizšūtus, lai var ielikt, piemēram, vecu pledu, ko piegriež (var vairākas kārtas) kā pamatu.

Sašuj ar labajām pusēm kopā, saliekot sānu malas. Tās var būt kā četri taisnstūri vai arī divas bikšu staras.

Ar šujmašīnu pamatam piešuj sānu detaļu vienu malu. Ieliek pildījumu un tad ar rokām otru malu piešuj pie pamata. Var rīkoties citādi – iestrādājot rāvējslēdzēju vīlē, lai vieglāk mainīt pildījumu.

LA.lv