Mājas, Remonts un būvniecība

Koka vai metāla durvis. Kā izvēlēties mājoklim piemērotākās?

Foto - Shutterstock

Mājokļu durvju saimē stabilu vietu ir ieņēmušas metāla durvis, kuras kādreiz vairāk izmantoja tehnisku telpu kā, piemēram, pagrabu, bēniņu un palīgtelpu slēgšanai. Daži speciālisti uzskata, ka mode uz metāla durvīm Austrumeiropas reģionā esot saistīta arī ar šā reģiona “impērisko” zagļu vienkāršoto pieeju durvju atvēršanai – izmantojot cirvi vai lauznīti, sauktu “kazas kāja”. Tiesa, par šādas bezceremoni­ālas apiešanās upuriem bieži kļuva padomju laika durvis, kuru noturība un izturība bija samērā virspusēja.

Laikā, kad masveidā parādījās pirmās robustās metāla durvis, tās dzīvokļos bieži izmantoja kā otrās durvis. Pirmās atstāja parastās koka durvis un otrās, iekšējās, veidoja no metāla. Tagad šī mode gājusi mazumā. Dzīvokļos jaunā tipa dekoratīvas metāla durvis ievieto uzreiz, ietaupot gan uz durvju skaita, gan uz atslēgu rēķina. Pie reizes arī ieekonomējot telpu priekšnamā, jo otrās durvis vērās uz iekšpusi, apgrūtinot priekšnama iekārtošanu.

Tagad koka un metāla durvis nav tik viegli nošķirt. Modernās koka durvis izgatavo ar paaugstinātu drošības pakāpi, un tās bieži vien satur metāla drošības elementus. Toties metāla durvis izgatavo ar koka vai koka imitācijas aplikācijām un no ārpuses tās ir ļoti grūti atšķirt no koka durvīm.

Lai izvēlētos, kādas metāla durvis iegādāties, vispirms jābūt skaidrībai, kur tās tiks uzstādītas. Otrs jautājums: kādām specifiskām prasībām durvīm būtu jāatbilst attiecībā pret trokšņu slāpēšanu, smaržu aizturēšanu, pretielaušanās drošību un ugunsdrošību. Atkarībā no tā, kur durvis tiks uzstādītas, ir dažādi to izvēles kritēriji.

Kā izvēlēties

Daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpa parasti tiek apsildīta, tāpēc īpaši bieza siltumizolācija nav tik nozīmīga. Tomēr dzīvokļa durvīm jābūt ar augsta līmeņa aizsardzību no ārējiem trokšņiem un smakām, kas no kopējās kāpņu telpas var iekļūt dzīvoklī. Daudzdzīvokļu mājās dzīvokļu durvīm ir noteiktas ugunsdrošības prasības, kas ļauj izolēt dūmu plūsmu no kāpņu telpas dzīvoklī un otrādi. Uzticama metāla durvju atslēgu sistēma un izturīga durvju virsma neļaus tik vienkārši dzīvoklī ielauzties kramp­lauzim. Durvju ārējā metāla drošības slāņa biezums svārstās no 1 līdz 2 mm. Jo biezāks slānis, jo potenciālam kramplauzim būs grūtāk to pārvarēt, durvis būs arī smagākas un dārgākas. Tāpat uzskata, ka izturīgākas būs durvis, kuru ārējā mala būs nolocīta, nevis piemetināta.

Jaunākās paaudzes metāla durvis izgatavo biezākas, virs 53 mm. Lai labāk nostiprinātu sienā durvju metāla kārbu, to gatavo 100 mm platu. Ja durvis ir smagākas, var izmantot trīs eņģes divu eņģu vietā. Durvju izcelšanu no ailas aizkavē tā sauktā zirnekļa tipa atslēga, kuras aizbīdņi iekļūst visās kārbas pusēs. Kā visdrošāko durvju fiksācijas veidu no iekšpuses speciālisti iesaka aizbīdni, kuru pēc klienta vēlmes var ierīkot jebkurā durvju ārējās malas vietā. Par durvīm piemērotākajām atslēgām speciālisti, vadoties pēc policistu novērojumiem, iesaka durvis aprīkot ar divām atslēgām, no kurām vienai būs augstāka pretuzlaušanas klase. Potenciālais zaglis, mūķējot divas atslēgas, var zaudēt daudz laika.

7 Komentāri

  1. Es nopirku kvalitatīvas, par 480e Supporta metāla durvis, piegādāja nākošajā dienā. Cenā bija iekļauta piegāde. Jāņem vērā ka durvis var ne visiem derēt, jo durvīm ir divi standarta izmēri 96cm un 86cm platumā, jāmēra aili. Man nedaudz nederēja, durvis bija mazākas par manu aili, nācās špaktelēt kāpņu telpu, bet esmu ļoti apmierināts. Pašas durvis izskatās elegantas, durvīs ir divas labas slēdzenes.

  2. Es pasūtīju Skýdas durvis,ne no lētā gala,ļoti patīk slēptā drošības ķēde,viegli veras,siltinātas,ar drošības sistēmām.Esam ļoti apmierināti,maksāja pāri par 1000 eiro,bet tās ir tā vērtas.

Pievienot komentāru